Jak poznat, jestli váš iPhone nenapadl vir či malware?

Categories: Iphone.

Zář 30, 2019 // By:Redakce // No Comment

Mobilní telefony jsou rozhodně skvělá vymoženost. Na druhou stranu je to jen technologie, jen stroj, který může být napaden. Každým dnem se někdo snaží napadnout počítače, notebooky, dokonce instagramové či facebookové účty. Každým dnem se někdo snaží napadnout i mobilní telefony, v nichž se ukrývá tolik osobních údajů. Ani váš telefon nemusí být v bezpečí, proto se ujistěte, jestli váš telefon není napaden.  

Označení “vir” je typické spíše pro počítače, respektive pro mobilní telefony s operačním systémem Android. IPhony viry sice taky napadají, ale daleko častější je takzvaný malware. Pokud máte domnění, že se s vaším zařízením něco děje, možná se v něm opravdu může škůdce ukrývat. Ale jak to poznat? 

Co je to virus 

Nejdříve je třeba si říct, co to virus vlastně je. Z technického hlediska je to nežádoucí, škodlivý řetězec kódů. Řetězce kódů se mohou nacházet opravdu v libovolné mobilní aplikaci, mohou se kdykoli dostat do vašeho systému. I když společnost Apple bojuje velmi tvrdě proti těmto škůdcům v podobě řetězců, může se stát někde chyba. Všechny aplikace jsou kontrolovány, než jsou přidány do App Storu, ale i při kontrole může dojít k pochybení. Všichni jsme jen lidé.  

Máte takzvaně jailbreaknuté zařízení? 

Když si položíte tuto otázku, jaká je vaše odpověď? Pokud je kladná, je velice vysoká pravděpodobnost, že váš iPhone obsahuje zmiňovaný malware. V takové chvíli se doporučuje všechny neoficiální a také podivné aplikace smazat, respektive odinstalovat ze zařízení.  

Divné chování při používání určité aplikace 

Pokud zjistíte, že se váš iPhone chová divně při používání jen nějaké aplikace, je pravděpodobně chyba jenom v dané aplikaci. Do telefonu pravděpodobně nepronikl žádný vir. Je však pravdou, že napadené aplikace mohou otevírat samovolně webové stránky, které do telefonu malware dostanou. Raději také takové aplikace odinstalujte z mobilního telefonu.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce