Jak společnost Apple zareagovala na covid-19 

Categories: Apple.

Úno 15, 2022 // By:Redakce // No Comment

Koronavirová pandemie je mezi námi už dlouhé měsíce a i když mnozí očekávají její konec, ještě se to nekoná. A tak se pojďme podívat na to, jak na aktuální situaci zareagovala jedna z největších společností na světě, a to společnost Apple. S příchodem zákeřného a velmi nakažlivého onemocnění se totiž leccos změnilo, a to i všeobecný přístup k osobní hygieně. S čím přišla firma, opomineme-li její produkty, které opět získaly svět? 

Apple Watch upozorňují na umývání rukou 

Došlo zejména k řadě vylepšení výrobků společnosti Apple. Jednou z novinek byla funkce na Apple Watch, která dokázala motivovat člověka k tomu, aby si umýval ruce. Hodinky totiž dokážou rozpoznat to, že teče voda, a také dobu, po kterou teče. Je tedy takovým kontrolorem toho, jestli si po příchodu domů nebo kdekoliv jinde ruce umýváte a jestli je umýváte dostatečně dlouho, abyste se zbavili potenciálních bakterií. 

Odemykání iPhonu přes Apple Watch 

Aby se zamezilo přenášení bakterií, Apple se rozhodl přidat možnost odemknout svůj iPhone přes Apple Watch. Je sice pravdou, že nové modely telefonu se odemykají především přes Face ID, ale starší modely tuto možnost nemají a převládá u nich stále klasické Touch ID.  

Ostatně tuto funkci ocení i ti, kteří Face ID mají. Je to totiž možnost, jak odemknout svůj telefon, i když budete mít nasazenou roušku. 

Kontrola nasycení krve kyslíkem 

Věděli jste, že Apple Watch (nejnovější model) má v sobě zabudovaný senzor, který dokáže kontrolovat to, jestli je vaše krev dostatečně nasycená kyslíkem? Tento údaj se v době panující koronavirové pandemie stal poměrně klíčovým, pomocí něj je teoreticky možné zjistit přítomnost onemocnění covid-19.  

Jen pro informaci – normální nasycení krve se pohybuje mezi 94-100 procenty. Jedinci, kteří trpí zápalem plic nebo mají kyslíku v krvi nedostatek z jiného důvodu, se potýkají s hodnotou pod 50 procent. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce