Nové iPhony jsou v prodeji

Categories: Iphone.

Zář 30, 2021 // By:Redakce // No Comment

Opět se to stalo. Stejně jako každý rok, i letos se světu ukázaly zbrusu nové iPhony, které stejně jako v uplynulých letech nenechali jednoho člověka klidného. A stejně jako každý rok posunuly opět laťku vysoko. Nové modely 13 však nejsou inovativní jenom po stránce kamerové (jejich kamera je vyladěná do posledního detailu), ale také po stránce výkonnostní. Pokud jste právě na ně čekali, nyní nastává ten radostný okamžik – už sídlí na pultech obchodů! 

Zahájení prodeje v druhé půlce září 

Novopečené iPhony se začaly prodávat v druhé polovině letošního září. I když svým vzhledem vypadají naprosto stejně jako předcházející dvanáctky, po stránce funkcí toho nabízí mnohem více. Vylepšení nezná mezi, ovšem ten výkon – to je, panečku, naprostý únik před konkurencí. Apple znovu potvrdil, že jeho produkty jsou tím nejlepším na trhu.  

Nový čip zajišťující maximální výkonnost 

Za onou zmiňovanou výkonností stojí nový čip, který se rozhodl Apple aplikovat do svých mobilních telefonů. Mluvíme konkrétně o jedinečné novince jménem Apple A15 Bionic, což je šestijádrový čip, který má dvě výkonná jádra a k tomu všemu ještě čtyři úsporná.  

Podle všeho díky tomuto “drobečkovi” se výkon nových modelů zvýší o padesát procent v porovnání s konkurencí. O stejné procento měl vystoupat k výšinám i po stránce grafické. 

Výkonnější jsou všechny modely 

Nabízí se však otázka, jestli jsou výkonné všechny mobilní telefony modelové řady. Opět se totiž Apple pochlubil rovnou několika modely, které se liší jen drobnostmi. Zatímco u řady 12 se jednotlivé modely lišily poměrně markantně, iPhony 13 se pyšní všechny větší výkonností.  

Stejně tak se pyšní OLED panelem, který je vsazen do hliníkového rámu. Zadní strana nových iPhonů je skleněná, displej se pyšní pár drobnými změnami oproti předcházející modelové řadě. Těmito změny je především výřez v displeji pro čelní fotoaparát a senzory fotoaparátu jsou výrazně menší. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce