Tipy pro focení portrétových fotek na iPhone

Categories: Iphone.

Lis 20, 2019 // By:Redakce // No Comment

Jste majitelem chytrého telefonu iPhone? Pokud ano, pravděpodobně na něj hodně fotíte. Přece jenom telefony společnosti Apple se řadí od samého počátku k telefonům, z nichž se vyklubou opravdu vkusné, až dech beroucí fotografie. Pokud teprve s iPhonem začínáte, možná byste rádi znali pár fíglů, díky kterým dosáhnete opravdu fantastických portrétových fotografií, které budou jako od profesionála. Tipy se ostatně mohou hodit i těm, kteří chtějí dát své fotky zase na zcela jiný level, ale nevědí, jak na to.  

Portrétové fotografie jsou něco, co se potřebuje například do životopisu. Ostatně lidé začínají plnit i sociální sítě svými portrétovými fotografiemi. U iPhonů lze použít portrétový režim, ovšem ani s ním nemusí být fotky stoprocentně dokonalé a přesně takové, jaké byste je chtěli mít. Proto přinášíme několik tipů, které se vám mohou hodit.  

Změňte hloubku ostrosti ještě před vyfocením fotografie 

Nové iPhony mají unikátní schopnost – a sice nabízí možnost změnit hloubku ostrosti ještě předtím, než dojde k vyfocení fotografie. Novými iPhony se rozumí iPhone XS a novější, které mají opravdu propracované fotoaparáty a mnohými funkcemi. Pokud si upravíte hloubku ostrosti ještě před vyfocením, vzniknou opravdu unikátní fotografie.  

Obecně zaostření byste měli zkontrolovat, i když fotíte se starším iPhonem. Ostrost je u portrétových fotografií velice důležitá, proto ostrost zkontrolujte. Sice iPhony mají obecně ostrost skvělou, ale přece jen klikněte na ikonu malého sluníčka, která ostrost představuje.  

Roli hraje správné světlo a také správná vzdálenost 

Důležité je rozhodně správné světlo. To je naprostý základ pro dobře vyfocenou fotografii. Stejnou roli pak hraje správná vzdálenost. Ta je důležitá hlavně u portrétových fotografií. Ostatně se správnou vzdáleností pomůže sám telefon, který vám poradí, jaká vzdálenost je ta správná. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce