Tipy pro iPhone a iPad. Ocení nejen uživatelé

Categories: Ipad, Iphone.

Říj 15, 2020 // By:Redakce // No Comment

Ať už patříte k aktivním uživatelům iPhonů nebo iPadů nebo se k nim v blízké době chcete jenom přidat, měli byste tato zařízení znát jako svoje boty. Jenom tak je totiž můžete využívat plnohodnotně. Například iPhone neumí jenom posílat textové zprávy nebo volat blízkým. Umí toho mnohem víc. A podobně jsou na tom i iPady. Bohužel řada uživatelů nezná veškeré funkce, které tato chytrá zařízení slibují a ukrývají. Pojďme jim proto nahlédnout pod kovové nebo plastové pouzdro.  

Možnost pracovat ve dvou aplikacích najednou 

Produkty společnosti Apple se neustále rozvíjí, vyvíjí a jsou stále lepší a lepší. I proto přibývá mnoho funkcí, o kterých však řada uživatelů nemá ani ponětí. Tak například věděli jste, že můžete pracovat ve dvou aplikacích najednou?  

Přesně po tomto volali mnozí uživatelé. Mluvíme v tomto případě o “multitaskingu” nebo o jisté formě multitaskingu. Multitasking je však propracovanější na iPadu.  

Gesto pro akci zpět 

Dostat se zpět pomocí jednoho gesta – to už není jenom vize budoucnosti nebo obyčejné přání uživatelů. Gesto pro akci zpět totiž existuje a uživatelé ho mohou využívat prakticky kdykoli se jim zlíbí. Stačí, abyste třemi prsty přejeli po displeji zprava doleva. A pokud chcete provést akci vpřed, přejedete logicky zleva doprava. Tak snadné to je.  

Snímek obrazovky v PDF 

Snímky obrazovky jsou dnes velice využívané. Aby člověk nějakou informaci neztratil, tak si ji jen “vyfotí” a je to. Jen málokterý uživatel iPhonu nebo iPadu však ví, že snímek obrazovky lze vytvořit a lze si ho následně také uložit do PDF.  

Dokonce je možné prakticky ihned sdílet snímek jako PDF soubor, což se hodí v nejedné situaci, nemyslíte?  

A jakou tajnou funkci jste ve svém iPhonu nebo iPadu objevili vy? Máte pro nás nebo naše čtenáře nějaký konkrétní tip, o kterém možná víte zatím jenom vy? 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce