Zajímavosti o iPhonech, které vás postaví ze židle 

Categories: Iphone.

Led 15, 2022 // By:Redakce // No Comment

IPhony jsou mezi námi už bezmála čtrnáct let a za tu dobu se staly parťáky, bez kterých si nedovedeme představit den. Uživatele mobilních telefonů si doslova omotaly kolem prstu, a to dokonce natolik, že každý rok jen čekají, až si budou moct starší model vyměnit za nový. Pokud také patříte k zarytým jablíčkářům, pojďme si prozradit několik zajímavostí právě o těchto chytrých telefonech, které naprosto změnily svět technologií. 

iPhone měl být původně tablet 

Věděli jste, že iPhone měl být původně tabletem? Steve Jobs měl jasnou vizi, a sice že promění svět elektroniky. A taky se tak stalo, ale nakonec trochu jinak, než původně zamýšlel. Kdyby to však bylo jenom na něm, iPhony pravděpodobně nejsou tím, co nám dřímá v kapse. Díky práci týmu se však na světlo světa opravdu dostala novinka v podobě mobilního telefonu, což bylo právě oním revolučním produktem, který, jak si přál, změnil svět elektroniky. 

iPhone měl svého předchůdce 

Myslíte si, že s iPhonem přišel ve skutečnosti Steve Jobs a jeho společnost Apple? Pak se opravdu pletete, protože Steve Jobs nebyl prvním člověkem, který s tímto typem telefonu přišel. Sám název totiž nesl telefon, který byl uveden společností InfoGear v roce 1998. Firma se poté s Applem o název telefonu opravdu dlouho přela, ale nakonec vše skončilo mimosoudní dohodou, čili iPhone se stal opravdu produktem společnosti Apple, která se do světa zapsala svým logem nakousnutého jablka. 

I jako internet 

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se nejen před iPhonem, ale také dalšími produkty společnosti Apple nachází to jedno jediné písmenko, a sice “i”? I když by si člověk myslel, že je to určitě naprosto propracovaná slovní hříčka ukrývající se za jedním jediným písmenkem, ve skutečnosti je to daleko, daleko jednodušší. I totiž znamená internet. 

I když dneska už je internet něčím naprosto samozřejmým, bez čeho si nedokážeme představit život, v době, kdy se iPhone a další produkty dostaly na trh, se opravdu jednalo o něco unikátního. A to “i” v názvech už zkrátka zůstalo. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce