Znáte funkce ve svém iPhonu, které zajišťují bezpečnost?

Categories: Iphone.

Čvc 31, 2021 // By:Redakce // No Comment

Mobilní telefony stejně jako počítače jde hravě napadnout. Bohužel v případě mobilů se jedná o skutečnost, kterou si příliš nepřipouštíme. V řadě chytrých zařízení se naštěstí nachází hromada funkcí, jež bezpečnost zajišťují. Jinak na tom není ani Apple, který v sobě ukrývá rovnou několik funkcí, kterým vděčíme za to, že jsou naše údaje i fotografie zcela v soukromí. O jaké konkrétní funkce se jedná? 

Povolit nebo zakázat? 

Určitě každý uživatel ví, jak možná až otravná jsou vyskakovací okýnka “Povolit nebo zakázat”, která na displeji mobilního telefonu vybíhají vždy v okamžiku, pokud si stáhneme nějakou novou aplikaci, která vyžaduje přístup k určitým funkcím telefonu nebo službě. Zářným případem je například GPS, jež potřebuje přístup k vašim polohovým údajům.  

Ať už se zprvu rozhodnete aplikaci zakázat nebo povolit, v každém případě své rozhodnutí můžete v Nastavení změnit. 

Sledování v mobilních aplikacích 

U novějších iOS se nyní nově setkáváte s nabídkou toho, zdali chcete, aby vás daná aplikace sledovala či nikoliv. Jedná se o další bezpečnostní funkci, která vzbudila poměrně velký rozruch, když se poprvé objevila na displeji mobilního telefonu uživatelům. Tato funkce je však velice užitečná.  

Z minulosti víme, že nás mobilní aplikace zkrátka sledují. Ukládají si naše údaje, také s nimi dál pracují, i když je to ze zákona vlastně zakázané. Jdou přes mrtvoly, jak se říká. Díky nové bezpečnostní funkci ve svém iPhonu jim však sledování vaší osoby můžete zakázat, a to alespoň do doby, dokud jim to sami nepovolíte.  

Private Relay pro soukromí na internetu 

Získat soukromí na internetu je poměrně těžké. Nyní to však umožňuje služba Private Relay, která zlepšuje ochranu právě v internetovém prostředí. Díky ní nikdo nemůže při používání Safari zjistit, jaké stránky zrovna navštěvujete.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce