Apple Car se rýsuje. Společnost vyvíjí čip pro své auto 

Categories: Apple novinky.

Úno 28, 2022 // By:Redakce // No Comment

Není žádným tajemstvím, že se společnost Apple rozhodla vměstnat i do světa automobilového. A zatímco mnohé firmy zaměřující se na výrobu elektromobilů nutně shání čipy, Apple se rozhodl využít aktuálního času k vývoji svého vlastního, který bude zakomponovat do plánovaných vozidel. O jaký čip se bude jednat, nebo jaké vlastnosti bude mít budoucí trhák ve světě automobilů se zatím tak úplně neví. Společnost mlží stejně jako všichni její zaměstnanci. 

Všechno je stále na začátku 

Pokud sledujete dění ve světě společnosti Apple, pak víte, že se o novince mluví už dlouho. O tom, že se Apple Car vyrábí, jsme vás informovali před řadou měsíců. Jenže od informace o aktuální výrobě uplynula už nějaká doba a nic nového se prakticky neobjevilo. Stále se neví, s kým společnost spolupracuje na výrobě, nebo jak vlastně bude finální produkt vypadat. Je ale třeba konstatovat, že i když je projekt, se vší pravděpodobností, stále na svém začátku, nějaké výsledky už vidět jsou. 

A to právě v podobě čipu, na kterém se sice stále ještě pracuje a vyvíjí se, ale něco se o něm už přece jenom ví. Z dostupných informací vyplývá, že by měl sloužit jako taková podpora funkce autopilota. Testování je v plném proudu a pomáhat by společnosti Apple měl nějaký nejmenovaný partner pocházející z Jižní Koreje. 

Nejedná se o finální produkt 

I když se vývoj čipu značně posunul a i když se jistá verze či prototyp produktu testuje, stále nemůžeme mluvit o finálním procesoru, který se například nyní nachází v telefonech, počítačích nebo dalších produktech společnosti Apple.  

Co se však předpokládá je, že finální produkt bude podobný jako těm, které se nyní nachází třeba v elektromobilech společnosti Tesla.  

Představení automobilu je v nedohlednu 

I když to vypadá, že se ve výrobně společnosti Apple přece jenom něco děje, stále je představení automobilu v nedohlednu. I když je to otázkou spekulací. Apple má ve zvyku své fanoušky překvapovat, tak třeba to bude i tento případ. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce