Apple čelí soudnímu sportu

Categories: Apple.

Pro 30, 2018 // By:Redakce // No Comment

Společnosti Apple se zrovna dvakrát nedaří. Nejen, že tržní hodnota společnosti je menší než hodnota společnosti Microsoft, ale kromě toho musí také společnost Apple čelit dalšímu soudnímu sporu, který na ni byl uvalen. Konkrétně čelí soudnímu sporu týkající se účtování nadměrných provizí za aplikací pocházejících z AppStoru. Jak se s tímto malérem firma vypořádá, to je jen otázkou.

Spor už řeší Nejvyšší soud Spojených států, který v nedávné době vyslyšel nejen argumenty společnosti Apple, ale také vyslyšel i druhou stranu. Argumenty společnosti Apple byly následně prověřeny i společně se smlouvami, které se týkají aplikace AppStore a jejich dalších aplikací. Podle všeho problém vznikl kvůli třiceti procentům podílu z prodeje AppStore.

AppStore je však podle společnosti Apple jen zprostředkovatel, nejedná se o distributora, proto je tento stoudní spor naprosto banální. Žaloba, která je stará sedm dlouhých let, je však stále aktivní, jak se nyní ukazuje.

Žaloba, která nedá Applu spát

Jak jsme zmínili, jedná se o velmi starou žalobu, která tvrd,í, že firma Apple, jedna z největších amerických firem, umožňovala prodávat aplikace pouze prostřednictvím prvního dodavatele. Na druhou stranu žaloba také říká, že monopol byl využit i k účtování nadměrných provizí – a právě zde je ten problém.

Spor byl v té době odložen, vytažen byl opět až nyní – po sedmi dlouhých letech. Tehdy se spor zametl pod koberec, protože se usoudilo, že spotřebitelé nejsou přímí odběratelé a že vyšší poplatky se předávaly vývojářům.

Zamete se to pod koberec i tentokrát?

Nyní to však nevypadá na to, že by spor opět zůstal nevyřešen. V současné době má i společnost Apple zájem tuto věc co nejdříve vyřešit, přece jen se jedná o něco, co škodí jak vývojářům, tak i maloobchodníkům a konečným spotřebitelům.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related