Apple Pay konečně v České republice

Categories: Apple.

Bře 10, 2019 // By:Redakce // No Comment

Majitelé chytrých telefonů a dalších produktů s nakousnutým jablíčkem se konečně dočkali! Dočkali se na inovativní Apple Pay, které konečně zavítalo i do České republiky. Od nedávné doby tak můžeme platit jak chytrými hodinkami, tak iPhony, které dnes vlastní drtivá většina z nás. Službu Apple Pay mohou využívat klienti, kteří jsou klienty institucí, jako je Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Air Bank, mBank nebo Komerční banka.  

Důležité je také zmínit, že služba Apple Pay není dostupná pro všechny majitele iPhonů. Využít ji mohou jen ti, kteří mají iPhone SE, iPhone 6 a novější modely telefonů s nakousnutým jablíčkem. Funguje to tak, že přidáte platební kartu do aplikace Wallet (to se provede naskenováním karty a následně zadáním kontrolního kódu ze zadní strany karty – kódu CVV).  

Funguje to stejně jako u plateb kartou 

Nemusíte se bát, že by při nižších platbách byl vyžadován PIN či jakékoli odemknutí telefonu. Vyžadován PIN je až při větších částkách, tedy je to stejné jako u bezkontaktních plateb. Plusem je, že hodinkami lze platit i v případě, že není iPhone k dispozici.  

Jak se nákup platí? 

Pojďme si říct, jak se takový nákup uhradí. Je to naprosto jednoduché. Pokud svůj telefon odemykáte čtečkou prstů, jen podržíte prst na čtečce a přiložíte k bezkontaktnímu terminálu. Jestliže k odemknutí telefonu potřebujete sken obličejem, zmáčknete dvakrát zapínací tlačítko a displej namíříte k obličeji. A až poté přiložíte mobilní telefon k terminálu.  

Co se týče platby hodinkami, stačí jen dvakrát zmáčknout zapínací tlačítko, následovně hodinky přidáte k terminálu. 

Co mnozí lidé nevědí, je fakt, že online lze platit i přes vybrané počítače, jako je MacBook. Taktéž lze k Apple Pay možné využít tablety iPad. Přes co první budete nakupovat? Přes jaký první produkt Applu zaplatíte nejdříve? 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related