Apple už není třetím největším výrobcem chytrých telefonů

Categories: Apple novinky.

Pro 15, 2020 // By:Redakce // No Comment

Společnost Apple patří dlouhodobě k oblíbeným společnostem. Letos dokonce představila rekordní množství produktů při svém každoročním odhalování. A to samozřejmě smetlo obrovskou vlnu zájmu, což dokazuje fakt, že iPhony byly z počátku ihned vyprodané. I když se však v tomto ohledu společnosti zadařilo, pravdou je, že ani to ji nezachránilo třetí místo na žebříčku největších výrobců chytrých telefonů. Dalo by se říct, že Apple už tak není na bedně. Místo zabrala společnost Xiaomi.  

Xiaomi nastupuje na třetí místo 

Společnost Apple se ještě donedávna vyskytovala na třetím místě žebříčku největších výrobců chytrých telefonů. Jenže hospodářské výsledky zapříčinily, že se z třetího místa posunula až na místo čtvrté. Její odměnou je tedy nyní jen bramborová medaile. Firma, která však povýšila a dostala se tedy do pomyslné svaté trojice, je společnost Xiaomi, která vykázala výjimečný zisk.  

Prvenství si stále drží společnost Samsung, která se v poslední době potýká s poměrně stálými výsledky. Výkyvy evidovala společnost Huawei, která se i přes mírné meziroční propady udržela na druhé příčce. Propady však byly klíčové hlavně pro zmiňovanou společnost s logem nakousnutého jablka, které výsledky nestačily k tomu, aby zůstala na bedně.  

Jaké další společnosti patří mezi největší výrobce smartphonů? 

Pokud bychom měli pokračovat dál v žebříčku největších výrobců chytrých telefonů, narazili bychom na společnost Oppo a také na společnost Vivo. Za nimi je poté firma Realme nebo mateřský konglomerát BBK Electronic.  

Dalo by se říct, že nyní se trh s chytrými telefony zotavuje po náročném jaře, kdy zasáhla celý svět koronavirová krize. Z ní se svět postupně začíná dostávat. Doufejme, že další kvartál bude pro společnost Apple trochu lepší a že opět usedne mezi třemi největšími výrobci chytrých telefonů. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce