Apple zakoupil doménu Apple.sucks

Categories: Apple.

Dub 28, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V internetovém světě se začínají poslední dobou čím dál tím více objevovat domény, které nedávají smysl, ale které si zato může koupit kdokoliv a to kdykoliv. Například Taylor Swift, nebo Microsoft si koupili doménu .porn.

A to aby zabránili zneužití domény. Mohla by pak totiž existovat stránka Apple.porn, nebo v tomto případě Apple.sucks. O tom, že by si Apple koupil doménu .porn nemáme žádné zprávy. Ovšem informace o zakoupení domény .sucks jsou 100% ní. Všem nenávistivcům Applu tak překazila plány, jak mohli společnost pošpinit.

Zní to až nereálně

Společnost Vox Populi, která doménu Applu prodala staví na tomto odvětví zajímavý byznys. Doménu totiž Applu prodala za v přepočtu přibližně 63 000 korun. Jen pro srovnání, doménu .cz pořídíte přibližně za 150 korun, .eu pak ještě levněji, přibližně za 90 korun. CEO společosti Vox Populi, Jon Berard si myslí, že doména .sucks je cesta, jak se společnosti spojí se svými zákazníky.

Pravděpodobně se ale jedná jen o vymyšlené vysvětlení, protože žádné reálné, proč je cena tak vysoká neexistuje. Samozřejmě pro Apple je tato částka směšná a rád ji zaplatí, než aby riskoval, že si ji zakoupí někdo jiný a pošpiní tak jméno společnosti.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova

Related