Apple zdvojnásobil svůj zisk

Categories: Apple.

Srp 31, 2021 // By:Redakce // No Comment

Není to tak dávno, co se světové i české společnosti pochlubily svými výsledky z posledního čtvrtletí. Velkým překvapením byl americký gigant Facebook, který naprosto předčil očekávání. Podobně je na tom ale i Apple, který nastolené očekávání až zdemoloval. Výsledky mluví jasně – zdvojnásobil svůj zisk na dvaadvacet miliard a měl tak vůbec nejlepší červnové čtvrtletí v celé své historii. 

Analytici společnosti nedávali příliš velké naděje. Přece jenom koronavirová pandemie neutichala, byly stále ještě v mnoha koutech světa zavřené prodejny, došlo také k výraznému zpomalení výroby. Všechno zkrátka naznačovalo jedné věci, a sice velkému poklesu příjmů. Apple však reportoval obrovské finanční výsledky.  

Co stojí za vysokými zisky? 

Nabízí se otázka, co konkrétně stojí za tak skvělými výsledky, které Apple v posledním čtvrtletí vykázal. Jak již bylo zmíněno, přece jen světem stále panovala pandemie, která měla negativním způsobem zisky ovlivnit. Apple však nejvíce těžil ze zvýšeného zájmu o home office, čemuž může upřímně děkovat.  

I když se čelilo nedostatku některých produktů, čistý zisk se nakonec při meziročním srovnání téměř zdvojnásobil.  

Dominoval iPhone 

Nabízí se otázka, co nejvíce dominuje letošnímu výsledku. Podle všeho společnost nejvíce vděční iPhonu, který tvořil bezmála padesát procent všech celkových výnosů. Telefony vydělaly daleko víc než rok předtím, důvodem byly modely 12, které přišly o něco později, než je zvykem. Navíc iPhony 12 jsou jako jediné zatím s podporou 5G sítě, což stálo za zvýšeným zájmem o ně. 

Svůj podíl na tom mají i jiná elektronika, kterou lidé potřebovali k práci z domova. Mluvíme konkrétně o počítačích a noteboocích. Stejný zájem byl i o tablety, které zaznamenaly jedny z nejlepších výsledků vůbec. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related