Firma s největší zásobou hotovosti na světě. Označení už nepatří Applu

Categories: Apple.

Srp 11, 2019 // By:Redakce // No Comment

Ještě donedávna se mohla společnost Apple, která je mimochodem obrovským gigantem na americkém trhu, pyšnit označením “firma s největší zásobou hotovosti na světě”. Jenže stejně rychle jako označení přišlo, také rychle odešlo. Nedávno se totiž mateřská společnost Googlu jménem Alphabet pochlubila, že disponuje největším objemem finančních prostředků v hotovosti. Žebříček se tak najednou trochu pozměnil.  

Apple se tak po nějaké době stal druhým ve zmiňovaném žebříčku. První místo si užíval bohužel jen několik málo měsíců.  

Hotovost Applu klesla 

Důvodem toho, že Apple klesnul na druhou příčku žebříčku, je pravděpodobně fakt, že společnosti klesla hotovost. Hotovost, se kterou Apple dříve disponoval, byla na 162 miliardách dolarů, ovšem letos klesla na 102 miliardy dolarů, což na obhájení prvního místa opravdu nestačilo. Zmiňovaná firma Alphabet disponuje penězi v hotovosti ve výši 117 miliard dolarů. Zatímco Apple ztratil, Alhabet získal. Snadná rovnice.  

Apple se podle všeho hotovosti zbavoval 

Pokud měla společnost Apple přebytečnou hotovost, rozhodla se ji zbavit tak, že odkoupí vlastní akcie nebo že bude investovat do rozsáhlých investic. Velké množství peněz se také utápělo v minulosti právě v investicích, posledně Apple odkoupil například datové modemy společnosti Intel.  

Alphabet zaplatí vysoké pokuty 

Nabízí se otázka, co bude firma Alphabet dělat s množstvím našetřených a uspořených peněz? Podle všeho budou peníze využity na zaplacení obrovských pokut, které Google dostal za posledních pár let třeba od úřadů Evropské unie. Celkově to dělá už devět miliard dolarů, což rozhodně není malá částka. To však nejsou jediné pokuty, kterým bude muset společnost Google čelit. Další se prý chystají z amerických úřadů. Zde se projednává několik kauz. Neúspěch v nich může Google stát pěkný balík. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related