Jak funguje správa napájení
Led 25, 2018 // By:Redakce // No Comment
Správa napájení sleduje provozní teplotu zařízení i momentální nabití baterie a impedanci. V případě, že je to nutné, iOS dynamicky omezí maximální výkon u některých systémových komponent, třeba procesoru nebo grafického procesoru, aby tak předešel nečekanému vypnutí.
Zatížení se automaticky vyvažuje a systémové operace se v čase lépe rozprostřou. Nedochází k náhlým skokům ve výkonu. Uživatel si často ani nevšimne změn v každodenním výkonu zařízení. Záleží na tom, jak moc jeho zařízení využívá funkce správy napájení. Pokud zařízení vyžaduje extrémnější formy správy napájení, jde o následující efekty.
Když zařízení vyžaduje extrémnější formy správy napájení
Můžete zaznamenat pomalejší spouštění aplikací, až o 3 dB nižší hlasitost reproduktorů, nižší snímkovou frekvenci při posouvání obrazu, slabší podsvícení, kdy můžete jas ručně zvýšit v Ovládacím centru. Může také nastat pozvolný pokles snímkové frekvence v některých aplikacích.
V extrémních případech se vypne blesk a v aplikaci Fotoaparát se vám zobrazí příslušná ikona. Aplikace běžící na pozadí se po jejich otevření občas musí znova načíst. Správa napájení nemá vliv na mnoho klíčových funkce. Nikdy se vám nesníží kvalita mobilního signálu a přenosová rychlost sítě ani kvalita zaznamenaných fotek a videí. Nesníží se ani výkon GPS, přesnost polohy, čidel gyroskopu, akcelerometru a barometru či Apple Pay.
Dočasné omezení
Změny ve správě napájení, které jsou způsobené vybitou baterií nebo zmíněnými studenějšími teplotami jsou však vždy dočasné. Pokud už je ale vaše baterie příliš chemicky stará, můžou pak být změny ve správě tohoto napájení změny i trvalejší. Je to většinou způsobené tím, že všechny dobíjecí baterie jsou doopravdy spotřební, mají tak tedy omezenou životnost, a proto nakonec potřebují vždycky vyměnit.
Pokud se vás uvedené potíže a všechny tyto změny týkají a současně chcete zlepšit výkon svého zařízení, můžete si pomoci výměnou vaší baterie.