Honba za jablky aneb na co dnes děti šetří…

Categories: Apple, Zajímavosti.

Pro 22, 2017 // By:Redakce // No Comment

Jistě si vzpomínáte na dobu, kdy jste jako malí dostávali první peníze v podobě ne příliš vysokého kapesného či výplat z prvních brigády, které jste jako mladší investovali do bouchacích kuliček či žvýkaček a jako starší do krabicového vína či nových džínsů.

Malé děti dnešní generace v některých rodinách tradičně dostávají kapesné, jako první příjem, se kterým se učí hospodařit. Většinou to má vždy obdobný průběh. Vysvětlíte menšímu dítěti princip šetření, předáte kapesné a ono si při první příležitosti koupí sladkost z automatu. Jako malí jste jistě také nespořili příliš dlouho a investovali do drobností. Pokud tomu u vás bylo jinak, klobouk dolů.

S Applem kvůli a sebekázni?

Fascinujícím zjištěním ale je, že dnešní děti šetřit dokážou a to mnohdy z jediného důvodu, který je motivuje a pohání dál. Tou převratnou motivační záležitostí, která dokázala probudit sebekázeň a posílit vůli i u těch nejflegmatičtějších a nejpřímočařejších mlsounů, je právě nějaký z produktů firmy Apple.

Toto zjištění ovšem neplatí pouze u dětí. Jeho pravdivost si můžete ověřit také u dospívajících či dospělých. Jméno Apple totiž dnes znamená určitou kvalitu, styl a to z pohledu různých generací. Každý touží mít tu téměř dokonalou, chytrou mobilní záležitost doma. Ne jen, aby ji mohl používat, ale také aby se mohl pyšnit tím, že ji má, že je jejím vlastníkem. To je totiž v současné době ukazatel vysoké úrovně a životní spokojenosti.

Mladí středoškoláci tak odkládají peníze z brigád, aby se v jejich pokladničce časem nasbíraly potřebné tisícovky na slušný iPhone. Mnohdy si jej přejí pod stromeček, na narozeniny, na svátek… Dnešní realita a celkově situace naší společnosti by se dala označit za takový hon za „jablečnými“ produkty.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related