Když společnost Apple omezuje sníh

Úno 24, 2018 // By:Redakce // No Comment

Společnost Apple je proslulá po celém světě. A její Apple Store, který sídlí v Chicagu se střechou MacBooku Air nezvládá krutou zimu a napadený sníh. Na to asi tato raritka nebyla vůbec připravena. Apple Store v Chicagu je dobře známý svou jedinečností. Je totiž skvěle designově navržen, ale bohužel praktickou funkčnost stavba už tolik nesplňuje.

Apple Store v Chicagu byl otevřen začátkem roku 2017, ale zmíněný test se sněhem a ledem si prvně vyzkoušel až koncem roku 2017. Střecha má velký problém, protože neobsahuje žádné žlaby nebo okapy, které by dokázaly zabránit následnému sesuvu ledu a sněhu. Návrh má tedy malý problém.

Sníh a led

Asi je všem dobře známo, že led se může stát po volném pádu, který je v praxi z několika desítek metrů velmi nebezpečným předmětem, který lidem padá ve velkém doslova na hlavy. Mnoho lidí z Chicaga je tedy ohroženo. Hrany takto navržené střechy jsou navíc naklopené směrem dolů, což tuto situaci ještě více zhoršuje. Chodci pod střechou, kteří budou přímo zasaženi padajícím ledem a sněhem do hlavy to mohou škaredě odnést svým zdravím.

Bezpečnost

Z bezpečnostních důvodů byla v současné době uzavřena už i celá oblast kolem zdejšího Apple Storu s výjimkou horního vstupu, což ale i tak není nejbezpečnější. Apple Store má totiž dva samostatné vchody, jeden z nich je umístěný nahoře a druhý je zase umístěný dole a vede podél řeky. Teď je přístup ke spodnímu vchodu do obchodu opatřen páskou s nápisy Sledujte padající sníh a led.

V tuto chvíli tedy vůbec není jasné, co společnost Apple dál plánuje udělat s tímto nově vzniklým problémem. Zda bude například řešit nejprve bezpečnostní žlaby, které budou umístěné na krajích střechy, anebo přidá na střechu nové vyhřívání, které bude napadnutý sníh a led rovnou na střeše rozpouštět do formy neškodné vody. Je ale jasné, že se vzniklá situace řešit musí.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce