Novinka od Applu bude mít tři objektivy

Categories: Apple novinky.

Čvn 10, 2018 // By:Redakce // No Comment

Apple je v současné době jednička mezi elektronikou. Nabízí ty nejkvalitnější telefony a samozřejmě i notebooky a jiné další vybavení, bez kterého nemůžete žít. Někteří by mohli říct, že se o první místo pře se značkou Samsung, ale až Apple představí svou novinku, která bude obohacena o tři objektivy, bude rozhodně jasné, kdo je jedničkou v tomto odvětví. Kdy má být novinka představena a o jakou novinku vlastně půjde?

Té novinky se bohužel nedočkáme dříve než v roce 2019. Dříve se dočkáme možná nových barev aktuálních telefonů. Rok 2019 však přinese skvělý nový model iPhonu, který bude mít zadní fotoaparát se třemi objektivy.

Budeme moct snímat animat ve 3D?

Analytik společnosti Apple si je doslova jistý tím, že se díky trojitému fotoaparátu bude moct smítat animace ve 3D. Trojitý objektiv by měl podle všeho umožni 3D snímání, a to pomocí stereoskopického pohledu. Dva ze senzorů budou umět pořídit snímky z různých úhlů.

Podle všeho tento trojitý fotoaparát měl sloužit pro rozšířenou realitu. Měl by tedy sloužit podobně jako systém TrueDepth na aktuálním iPhonu X.

Na co bude třetí čočka fotoaparátu?

Co se týče třetí čočky fotoaparátu, ta by měla být delší ohniskovou vzdálenost pro lepší zvětšení. Díky dlouhému ostření budete moct přiblížit obra až třikrát a nedojde k žádnému snížení kvality. Tuto vybavenost má zatím jenom iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus a samozřejmě iPhone X.

Je však nutné poznamenat to, že iPhone se třemi fotoaparáty nebude ani zdaleka prvním takovým telefonem. Jeden takový telefon už existuje, a to Huawei P20, který se stal naprosto prvním zařízením, jež se mohlo pyšnit zadním fotoaparátem se třebmi objektivy. Samozřejmě je vybaven také objektivem o rozměrech čtyřicet megapixelů a dále čočkami o rozměrech dvacet megapixelů. Nesmíme zapomenout na teleobjektiv s 3x optickým zoomem.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce