Se 4K se u nové Apple TV rozlučte

Categories: Apple novinky // Tags: .

Dub 8, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V dnešní době je rozlišení 4K celkem běžná věc a tak se očekávalo, že i nová Apple TV, která nebyla aktualizována více jak 2 a půl roku. Podle informací serveru BuzzFeed s odvoláním na svoje zdroje nemá společnost Apple vůbec v plánu přidat podporu 4K do svéjho set-top boxu.

Kvůli 4K rozlišení nemáte důvod měnit

Pokud jste tedy chtěli Vaši Apple TV vyměnit pouze kvůli 4K rozlišení, nyní nemáte důvod vyměňovat. Nová Apple TV by měla disponovat procesorem Apple A8, který je již nyní v iPadu Air 2 a iPhonu 6 a 6 Plus. Podle Applu je 4K sice super rozlišení, ale ještě není natolik rozšířené, aby se vyplatilo Apple TV o 4K rozlišení obohatit a to hlavně z důvodu, že většina Američanů ještě ani nemá dostatečně rychlé připojení pro stahování 4K obsahu.

Dalším důvodem je objem dat, který je u 4K rozlišení mnohonásobně větší, než u klasického Full HD. To vadí hlavně tomu, že poskytovatelé obsahu poskytují obsah ve 4K rozlišení dráže, než v jiném rozlišení. Uživatelé, kteří již nyní mají 4K televizi však z tohoto rozhodnutí Applu nebudou příliš nadšeni, neboť je v nedohlednu vydání další Apple TV. Letošní Apple TV 3 by tedy zatím měla přinést pouze podporu App Store a Siri a měla by být představena na WWDC 2015 po boku iOS 9 a OS X.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova