Shrnutí včerejší Apple konference

Bře 10, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Včera proběhla Apple keynote a my jsme byli u toho. V první hodině byla řeč převážně o novém MacBooku.

MacBook

Ten na konec nespadá pod MacBooky Air, jak se spekulovalo, ale Apple jej nazval jednoduše: MacBook. MacBook je vůbec nejtenčí notebook od Applu zatím a tloušťka v nejtlustším místě činí 13,1 mm, což je o 24% méně, než co měl doposud jakýkoliv macbook od Applu. Konstrukce je pochopitelně unibody. Co je ale mnohem zajímavější je hmotnost, která činí 0,9 kg. MacBook se prodává ve střírbé, vesmírně šedé a zlaté, jako je tomu u iPhonů. Co je ale na celém MacBooku to nejzajímavější je, že se Apple odvážil do notebooku zakomponovat pouze dva porty. Na levo – USB typu C, přes který se nový MacBook i nabíjí. Na pravé straně Jack 3,5 mm. Těžko říct, jestli je to správný krok, protože pokud budete chtít nový MacBook používat jako plnohodnotný počítač, budete muset dokoupit milion redukcí. Používání jako plnohodnotný počítač ale Apple s tímto MacBookem ani nezamýšlel.

Na pravé straně dále nalezneme dva otvory pro mikrofony. Apple úplně přepracoval klávesnici a Touch Pad, který je nyní bez klikání. Co se týče klávesnice, rozložení zůstalo stejné, ale změnila se velikost některých kláves. Aby Apple mohl nový MacBook udělat co nejtenčí, musel vymyslet novou technologii klávesnice. Klávesy tak mají nižší zdvih. Podle Applu se Vám s ní bude ale psát přesněji a pohodlněji.

Retina Displej

Další velice zajímavou věcí, která je na MacBooku Air nová je Retina displej s rozlišením 2304×1440. Toto rozlišení je zajímavé, protože apple vždy u nových Retina displejů přidával dvojnásobné rozlišení. Displej má poměr stran 16:10 a je podsvícen LED s technologií IPS. Rámeček displeje je podobně jako u MB Pro černý.

Hardware

Hned ze začátku je potřeba říct, že nový MacBook nebyl vyvinut jako plnohodnotný pracovní nástroj a jeho hardware není nic extra výkonného. Nový MacBook má procesor nové generace Intel Core M s frekvencí 1,3 Ghz s možností automatického přetaktování funkcí TurboBoost na 2,7 Ghz. Nový MacBook je určený spíš pro uživatele, kteří chtějí obsah konzumovat, než jej tvořit. Ale základní programy na něm rozjedete. S plynulo prací s videem i photoshopem však neočekávejte. MacBook bude disponovat RAM pamětí o kapacitě 8GB s Grafickou kartou Intel HD Graphics 5300. Velikost SSD disku začíná na 256 GB a nejvyšší možnou variantou je 512 GB.

Nový MacBook používá pasivní chlazení a v jeho těle se nenachází jediný větráček. MacBook je tedy tichý úplně jako mobil. Toho už jsme si mohli všimnout u MacBooků Air, ale ty větráčkem disponují, ovšem ten se roztočí pouze při vyšší zátěži a rozhází vzduch uvnitř hliníkového těla. Hliník je právě to, co se o odvod tepla podle Applu postará.

Apple Watch

O Apple Watch už jsme leccos slyšeli, ale teď to začíná být o mnoho zajímavější. Nejlevnější v edici Sport Vás příjde na 8 500,- nejdražší Apple Watch Edition pak na čtvrt milionu. Apple Watch je proti ostatním výrobkům z dílny Apple velice odlišný. A to hned kvůli několika věcem. Apple Watch by měly být ty nejpřesnější na světě.

Mají totiž odezvu pouze 50 ms! Nejste omezeni ani na jeden ciferník a můžete si vybrat hned několik. Do Apple Watch se budou instalovat aplikace prostřednictvím App sŚtoru pro hodinky přes iPhone (spárovaný s hodinkama přes Bluetooth). Baterka by měla být na celý den a podle nejnovějších informací by měla být dokonce vyměnitelná! O dalších informacích ohledně Apple Watch Vás budeme v průběhu týdne informovat.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova