Společnost Apple překonala stomiliardovou hranici

Categories: Apple.

Úno 15, 2021 // By:Redakce // No Comment

Nejen akcionáři, ale také všichni příznivci firmy s logem nakousnutého jablka bedlivě čekali na to, až společnost odhalí své výsledky za uplynulé čtvrtletí čili za poslední čtvrtletí loňského roku. Očekávalo se, že výsledky budou dobré, přece jenom se odhalilo mnoho nových produktů (dokonce se odhalilo rekordní množství novinek, o které se strhla mela jako pokaždé). Nakonec však zveřejněné výsledky předčili veškerá očekávání – společnost Apple poprvé ve své historii překonala stomiliardovou hranici.  

Tržby ve výši 111 miliard dolarů 

Po zveřejnění tato informace doslova obletěla celý svět během pár minut. O tržbách dosahujících 111 miliard dolarů se společnosti zatím jenom snilo, ale nyní je to opravdu realita. Čistý čtvrtletní zisk činil zhruba 28 miliard dolarů.  

Společnost Apple se tak mohla hrdě poplácat po rameni. O překonání stomiliardové hranice se jí totiž zatím snilo, jak již bylo zmíněno. V minulosti se k hranici mockrát přiblížila, ale vždy jí dosažení hranice uniklo jenom o fous. Například poslední čtvrtletí roku 2019 se neslo ve znamení slibných prognóz. Nakonec se však ukázalo, že společnost vykázala na tržbách „jen“ 91,8 miliard dolarů, a tak se cíl přesunul na rok 2020. 

Největší podíl na tržbách měly iPhony 

Pokud bychom se na výsledky podívali blíže, zjistili bychom, že největší podíl na tržbách měly iPhony. Ty se prodaly dohromady za 65,6 miliard dolarů. Je však pravdou, že právě iPhonů bylo představeno v uplynulém roce nejvíce, a tak se možná dalo očekávat, že se takovou měrou budou podílet na celkových výsledcích.  

Velkou měrou se na tržbách podílí také služby, jako je Apple TV. Služby evidovaly tržby v hodnotě 15 miliard dolarů, poté se hojně prodával také Mac, který přispěl do vínka necelými devíti miliardami dolarů. Chytré doplňky a příslušenství přispěly tržbami dosahujícími skoro třinácti miliard dolarů.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related