Společnosti Apple klesl zisk. O nové iPhony není příliš zájem

Categories: Apple.

Lis 30, 2020 // By:Redakce // No Comment

Letos se společnost Apple rozhodla své nové produkty ukázat ve dvou fázích. V září došlo k odhalení několik tabletů, v říjnu poté došlo k očekávanějšímu odhalení nových iPhonů. Vůbec poprvé došlo k odhalení rovnou čtyř iPhonů najednou, což se zatím nikdy v historii společnosti nestalo. Předvánoční trh tak naplno ovládl americký gigant. Bohužel zájem o nové produkty nebyl tak obrovský, jak si společnost představovala. Spíše jí klesl zisk, než jí zisk vzrostl. 

Když se vždy jednou za rok představí na podzim nové iPhony, strhne se obrovská smršť. Zákazníci toužící po zbrusu novém produktu společnosti Apple vyčkávají před Apple Story a doufají, že stihnou ulovit první produkty na skladě. Společnost Apple si jenom mne ruce, protože zisky jí rostou opravdu rekordním tempem.  

Letos je ale situace zcela jiná 

Jenže letos se tato situace, která je typická (nebo která alespoň byla typická v uplynulých letech) nekonala. Zájem o nové produkty není tak obrovský, jak se očekával, a firma se místo zvýšených zisků potýká spíše s poklesem svých tržeb.  

Tržby z prodejů iPhonů se propadly o pětinu 

Ve čtvrtém finančním čtvrtletí společností klesl čistý zisk o sedm procent. Dalo by se říct, že i na této společnosti se podepsala ekonomická krize. Zachránit měly firmu nové iPhony, ovšem zájem o ně nebyl zrovna největší. Tržby z prodeje se propadly o více jak pětinu a nenaplnilo se ani očekávání analytiků. Ti sice očekávali trochu jiný scénář než v uplynulých letech, ovšem scénář nebyl tak drtivý.  

Ztrácely dokonce i akcie podniku, a to o čtyři procenta, ne-li víc. 

Možná za to může koronavirus, možná za to může pozdější představení produktů. Co je však jisté, tak je to, že si společnost Apple tento rok nezapíše na svůj seznam úspěchů. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related