Srovnání technologických gigantů. Jak je na tom Apple v porovnání s ostatními?

Categories: Apple.

Pro 31, 2020 // By:Redakce // No Comment

Technologičtí giganti jsou společnosti, do kterých se kupříkladu vyplatí investovat. Mluvíme o největších hráčích na trhu. Mezi ně patří kupříkladu společnost Apple, která se během podzimu představila s hromadou novinek. Také sem spadá sociální síť Facebook, kterou lze označit za královnu všech sociálních sítích, a nakonec i Google, který je zase tím nejlepším internetovým vyhledávačem. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Amazon, který i přes koronavirovou krizi a investice do koronavirových opatření dokázal projít s několika miliardovým ziskem do dalšího čtvrtletí.  

Tou hlavní otázkou ale stále zůstává, jak je na tom Apple v porovnání s ostatními technologickými giganty? Je pravdou, že třetí čtvrtletí nebylo pro společnost pyšnící se logem ukousnutého jablka nejlepší. 

Apple nemá za sebou zrovna nejlepší čtvrtletí 

Jak již bylo zmíněno, společnost Apple nemá za sebou zrovna nejlepší třetí čtvrtletí. I přes předpovědi analytiků zisky, respektive tržby z prodeje významně poklesly. Je ale pravdou, že zase akcie společnosti stouply o skoro čtyři procenta, později však došlo k jejich opětovanému poklesu.  

Amazon vydělal nejvíce na letošní pandemii 

Daleko lépe je na tom společnost Amazon, která, jak již bylo zmíněno, dokázala vydělat i na koronavirové pandemii. I když se rozhodla investovat do celé řady koronavirových opatření, přesto se zisky společnosti dostaly na několik miliard a celkově tak došlo k růstu o skoro čtyřicet procent. Jelikož se Amazon dostal také do světa farmaceutik, dá se předpokládat, že i nadále poroste. 

Facebookové akcie rostou 

Podobně dobře je na tom i Facebook a akcie společnosti. V poslední době totiž významně rostou hodnoty akcií. Během třetího čtvrtletí akcie vzrostly rovnou o pět procent, což vedlo k dosažení i daleko vyšších tržeb.  

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related