Tim Cook: „Informace o výrobní ceně našich zařízeni jsou nesmysl!“

Categories: Apple.

Kvě 4, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Celkem pravidelně se IHS iSuppli po představení nových zařízení podívá na to, kolik stojí komponenty v použitých zařízeních. Například minulý týden jsme Vás v našem článku informovali o ceně Apple Watch.

Neuvěříte, jak neskutečně levné jsou komponenty Apple Watch Sport. Vždy však upozorňuje, že se nejedná o výrobní cenu, ale pouze o cenu komponentů, ty tvoří v případě Apple Watch Sport pouze jen 24% prodejní ceny. Výrobní cena je však mnohem vyšší. Je třeba si uvědomit náklady na vývoj hardwaru a softwaru, reklamu, testování, logistickou činnost a mnohé další aspekty, které výrazně navyšují cenu hodinek.

Právě toho si je vědomý Tim Cook, který v průběhu oznámení finančních výsledků oznámil, že ve skutečnosti je marže Apple Watch pod průměrem společnosti.

Na následující otázku, která souvisela s vysokou marží na Apple Watch odpověděl, že měření společností, jako je IHS iSuppli je nepřesné a ani zdaleka neodpovídá realitě. „Nikdy jsem neviděl jedinou zprávu, který by měla blízko k realitě. Zprávu, která je o Apple Watch jsem však zatím ještě neviděl“ odpověděl Tim Cook.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova

Related