Věděli jste, že modré světlo z Apple může způsobit slepotu?

Categories: Apple, Apple chyby.

Zář 23, 2018 // By:Redakce // No Comment

Apple produkty se dlouhodobě řadí k těm nejvyhledávanějším na trhu. V současné době platí, že kdo nemá Apple, jako kdyby nebyl. Ovšem nedávno se dostala na povrch informace, která jistě překvapí všechny majitele produktů Apple. Ukázalo se totiž, že produkty firmy nejsou tak bezchybné, jak je firma prezentuje. Konkrétně modré světlo, které v sobě má zabudované nejen zařízení zvané iPhone, ale také iPad nebo Mac, může způsobit uživatelům telefonu naprostou slepotu.

Poukázala na to nedávná studie, která se zabývala tím, jestli jsou produkty značky Apple tak dokonalé i po zdravotní stránce. Nakonec se ukázalo, že ani zdaleka nejsou tak zdravotně nezávadné, jak se prezentují. Modré světlo, které se nachází v zařízeních firmy Apple, může být hlavní příčinou úplné slepoty. Podle nedávné studie modré světlo výrazně a nenávratně postihuje sítnici oka.

Modré světlo jako toxický jed pro naše oči

Studie je však daleko konkrétnější. Tvrdí, že modré světlo mění molekulu do oka na toxickou molekulu, která nám dokáže zabít fotoreceptorové buňky, které jsou nenávratně mrtvé. Dejte si proto pozor na to, jak dlouho času na své Apple zařízení trávíte, abyste se náhodou jeden den neprobudili naprosto slepí.

Lze slepotě předcházet?

Studie však poukazuje i na několik možností, díky nimž je možné předcházet nemocem. Například tvrdí, že pomohou speciální sluneční brýle, které by měly modré světlo efektivně filtrovat. Ovšem ani sluneční brýle nemusí být stoprocentní.

Modré světlo, které září z technologických zařízení, má krátkou vlnovou délku, za to ale více energie ve srovnání s jinými barvami. Dokáže tedy nenávratně a postupně poškodit oči. Nevylučitelná není ani makulární degenerace, která je bohužel nevyléčitelná a která postihuje střední část vidění. I tuto nemoc mohou toxické molekuly způsobovat.

 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce

Related