Zájem o Apple Pay roste, dohání dokonce i PayPal

Categories: Apple novinky.

Srp 21, 2019 // By:Redakce // No Comment

Není to tak dávno, co byla i u nás spuštěna služba Apple Pay. Platit prostřednictvím elektroniky s nakousnutým jablíčkem ocenili hlavně majitelé a fanoušky značky Apple. I když se spekulovalo, že Apple Pay nebude tak úspěšný jako třeba jeho předchůdce PayPal, nedávno se ukázalo, že spekulace byly jen mylné a že realita předčila očekávání. Při nedávném vyhlašování finančních výsledků se ve společnosti Apple mluvilo právě o zmiňované službě pro placení, která se podle všeho má také podílet na výrazně vyšších příjmech.  

Jen tak mezi řečí bylo také prohozeno, že Apple Pay začal dohánět zmiňovaný PayPal. U Apple Pay se stále zvyšuje jak počet uživatelů, tak počet transakcí.  

Miliarda transakcí měsíčně projde jen skrze Apple Pay 

Výsledky ukazují, že jenom přes službu Apple Pay projde za jeden jediný měsíc přes miliardu transakcí. To je v porovnání s loňským rokem a stejným obdobím dvojnásobek. Důvodem nárůstu transakcí je to, že se spustila služba Apple Pay i v Evropě, konkrétně v sedmnácti dalších zemích, které do nedávna o Apple Pay mohli jenom snít. Trhy podporující Apple Pay se tak zvýšil, a to na sedmačtyřicet.  

Výsledky taky poukazují na fakt, že v Apple Pay přibývají uživatelé rychleji než v PayPal. V tomto směru tedy Apple Pay svého konkurenta předběhl. Nárůst uživatelů je až čtyřnásobný v porovnání s PayPal.  

Proč je Apple Pay atraktivnější než PayPal? 

Nabízí se otázka, proč je Apple Pay oblíbenější než jeho konkurent. Podle všeho jsou na vině možnosti. Apple Pay nabízí opravdu daleko více možností než zmiňovaný PayPal, prostřednictvím Apple Pay je možné platit dokonce i dopravu v některých městech. Právě to má podle šéfa společnosti Apple velký vliv na rostoucí zájem o Apple Pay.  

Navíc stále více lidí zjišťuje, že platit tímto způsobem je výhodnější a mnohdy i bezpečnější. I to je další faktor, který má podíl na rostoucím zájmu o Apple Pay. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce