5 funkcí Apple Watch, o kterých jste nevěděli

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 29, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Prodej Apple Watch započal minulý pátek 24.4.2015 a první hodinky se tak dostaly k prvním šťastlivcům.Tito šťastlivci tak dostali možnost objevovat skryté možnosti Apple Watch a vy se tak můžete podívat na některé z nich.

A jako u jiných Apple produktů i Apple Watch obsahují funkce na první pohled skryté a je potřeba je odhalit – přečíst, nebo na ně přijít náhodou. Tak schválně, jak sejmete snímek obrazovky? Nebo jak začnete streamovat hudbu na hodinkách?

Multitasking

I na hodinkách Apple Watch existuje multitasking a tak nemusíte aplikaci složitě hledat vždy, když se do ní chcete jen dostat a můžete se tak rychle přepínat mezi aplikacemi. Princip je podobný jako u iOS zařízení. Dvakrát stisknete digitální korunku sloužící v tomto případě jako home button a multitasking se zobrazí.

Vytvoření snímku obrazovky

Screenshot lze vytvořit jednoduše a opět na podobném principu, jako na iOS zařízeních. Stisknete zároveˇdigitální korunku a tlačítko pod digitální korunkou. Obrazovka problikne a hned máte screenshot.

Streamování hudby

V aplikaci hudba zatlačte kdekoliv na displej a díky technologii Force Touch, která rozpozná sílu zatlačení se vyvolá nabídka, ve které bude možnost streamování hudby.

Zobrazení výdrže baterie

Zbývající procenta baterie máte možnost zjistit jako obvykle v nastavení. To je ale zdlouhavé a nepohodlné po každé najíždět do nastavení. Potažením zespoda displeje nahoru vyvoláte notifikační oblast, ve které se kromě jiného nachází i zvývající procenta baterie.

Podpora Handoff

Stejně jako už dnes všechny iOS zařízení se systémem iOS 8.0 a novějším jsou společně propojeny Handoffem, který Vám umožní pokračovat v tom, co jste začali na jiném zařízení na tom, na kterém jste nyní, i Apple Watch podporují Handoff. Funguje to hlavně s notifikacema, které když se Vám zobrazí na Vašem iOS zařízení.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova