Co kritizují první recenze Apple Watch?

Dub 9, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

První recenze hodinek Apple Watch jsou tu a informace recenzentů jsou hodně smíšené. Recenzenti poukázali na řadu prvních problémů, kterými nové hodinky Apple Watch trpí.

Některé recenze dokonce tvrdí, že byste měli první generaci jablečných hodinek vynechat a utratit tyto peníze radši za ěnco, co Vám udělá větší radost. Drží se však toho, že Apple Watch jsou nejlšpší chytré hodinky na trhu a kdybyste si právě vybírali chytré hodinky, Apple Watch jsou asi tou nejlepší volbou. Zde jsme Vám vypsali 13 problémů, se kterýma se budete muset u první generace jablečných hodinek smířit.

Přehnaně komplexní prostředí

První obavy z komplikovaného prostředí Apple Watch se objevily již po březnové konferenci a jak se zdá, recenzenti se s prostředím Apple Watch nespřátelili až dodnes. Problém spočívá právě v tom, že průměrný uživatel se bude ztrácet v aplikacích a počtu možností. Redaktorovi The New York Times trvalo až 3 dny, než si Apple Watch zamiloval. Jiný redaktor tvrdí, že jednou z problémů je, že se strašně dlouho snažíte zjistit, na jaké obrazovce jsou jaké informace.

Obrazovka se nemusí zapnout

Recenzenti si všimli i dalšího problému Apple Watch. Jak jistě víte, Apple Watchby se měly když zvednete ruku automaticky zapnout. To však nefunuje jak by mělo a když zvednete ruku, často zůstanou zhasnuté, nebo se rozsvítí jen na chvíli a zase se zhasnou. Toto je celkem problém vzhledem k tomu, že i konkurenční hodinky toto zvládají perfektně.

Notifikace vyrušují

Hodinky Vás informují vždy, když Vám příjde SMS zpráva, zpráva na Facebook, E-mail, notifikace ze socialních sítí apod. Hodinky Vás upozorní vždy zvukem a vibrací, nebo alespoň jedním z toho. Apple Watch však stále obsahují možnost vypnutí notifikací. Pokud jste zaneprázdněná osoba, notifikace Vás často budou rušit a brzy začnete vypínat notifikace pro celé aplikace. Nakonec si budete muset nastavit seznam VIP kontaktů, aby Vás hodinky neupozorňovaly na každý reklamní email. Jiné média tvrdí, že sledování notifikací na hodinkách na veřejnosti je nevkusné. S tímto musíme souhlasit, neboť když se například s někým bavíte a on se v polovině hovoru podívá „na čas“ působí celkem drze.

Fitness aktivity budou vyžadovat sportovní řemínek

K tomu, abyste mohli monitorovat Váš tep potřebujete, aby byly Apple Watch přímo na kůži. Toho však docílíte pouze v tom případě, když budete mít sportovní řemínek. Dražší řemínky jsou totiž volnější a senzor na zadní straně nebude přímo na kůži.

Telefonování s hodinkami je nepohodlné

Apple si už dříve na říjnové zářijové konferenci dělal srandu z konkurenčních hodinek, že je s nimi nepohodlné volat. No a jak se ukázalo, toto se Applu vymstilo, neboť s hodinkami Apple Watch je opravdu nepohodlné telefonovat. Hlavní problém spočívá v reproduktoru, který je moc tichý a tak budete mít problém například na veřejnosti, kde je větší hluk. Problém má i mikrofon, který naopak zachytává okolní zvuk.

Apple Watch jsou pomalé

Jak se podle prvních recenzí zdá, Apple Watch vůbec nemusí naplnit Vaše představy  o jejich rychlosti. Aplikace mapy může hrozně dlouho dobu načítat jenom obsah map. Za tuto dobu byste podle recenzentů stihli vytáhnout mobil a najít si to na mobilu. To samé platí v případě vyhledávání tras nebo jízdních řádů. A co byste nečekali je i to, že aplikacím trvá ohromný čas, než jenom zjistí Vaši polohu.

Na ovládání potřebujete dvě ruce

Hodinky je nemožné ovládat jednou rukou. Na jedné ruce totiž máte hodinky, zatímco druhou je ovládáte. Pokud potřebujete ovládat displej, manipulovat s digitální korunkou, nebo cokoliv jiného, potřebujete oboje ruce. Když pak máte například v ruce kávu, musíte si ji položit, nebo přendat do druhé ruky. Wall Street Journal tvrdí, že když si nasadíte sportovní řemínek, tajně doufáte v třetí ruku…

Aplikace třetích stran

Aplikace třetích stran jsou ty, které rozhodují o popularitě oné platformy. A jak se nyní ukázalo, tajnůstkářství Applu se odrazilo na kvalitě aplikací v App Storu pro Apple Watch. Většina z nich je totiž momentálně zbytečná. Aplikace Uber se například vůbec nemusí načíst, Twitter je komplikovaný a The New York Times se dokonce stalo, že aplikace zamrzla a po sléze se sama smazala.

Závislost na iPhonu má na baterii iPhone špatný vliv

Protože Apple Watch v podstatě běži na pozadí telefonu, zatěžují tím hardware telefonu a to se odráží i na výdrži baterie, která může ve výsledku vydržet několikanásobně nižší dobu, než když hodinky nemáte připojené. Takže když plánujete využívat hodinky na civčení, nebo například navigaci, počítejte se sníženou výdrží baterie. Závislost se též projeví při cvičení bez iPhonu. Stane se, že hodinky budou mít problém s určením výšky, nebo polohy, neboť hodinky nemají vestavěnou GPS.

Nabíjení

Plné nabití hodinek trvá 2,5 hodiny. Hodinky ve většině případů vydrží celý den, ikdyž se jednomu z recenzentů už stalo, že v 18:00 hlásily 5% baterie. Tomu pomohl mód Power Preserve mode, který ukazuje pouze čas a všechny funkce Apple Watch omezí. Re/code vytklo t aké design nabíječky MagSafe, která se může od Apple Watch velmi snadno odpojit.

Využití Apple Watch jako hudební přehrávač nečekejte

Pokud chcete Apple Watch využívat jako hudební přehrávač, jako iPod nano 6. generace, který se díky fanouškům stal později předchůdcem Apple Watch, tak na to rovnou zapomeňte. Prostředí hudebního přehrávače je hodně omezené a reproduktor velmi nedostačující.

Siri toho moc neumí

Díky tomu, že Siri komunikuje přes internet, tak Vám toho moc nepoví. Sice si s ní nastavíte budík, nebo časovač si stopky, na počasí se však neptejte.

Apple Watch jsou neslušné

Jak už bylo zmíněno výše, Apple Watch jsou neslušné. Když se na ně budete totiž při konverzaci dívat, bude to působit drze a osoba, s kterou komunikujete se Vás zeptá, jestli někam spěcháte. Bude to toži působit, jako by Vás dané konverzace nudila. Notifikace totiž ruší a to mnohem více, než ty na telefonu. A bude to působit mnohem drzeji, než kdybyste například vytáhli mobilní telefon. Na tuto skutečnost si ale lidé budou muset časem zvyknout.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova