Aktualizace App Store pokynů zakazujících šablony pro aplikace

Categories: Ze světa.

Led 9, 2018 // By:Redakce // No Comment

Společnost Apple v červnu aktualizoval pokyny App Store Review a přidal nové pravidlo zakazující aplikace, které byly vytvořené z komercializované šablony či služby pro generování aplikací. Tento krok ale nakonec dopadl na malé podniky bez velkých zdrojů, aby pak byla samostatně vyvinuta aplikace.

Mnoho nových šablon vytvořených přímo na aplikace určené pro malé restaurace, maloobchodníky a další menší podniky nebylo povoleno podle zbrusu nového pravidla, což také ovlivnilo další společnosti, které vytvářejí takové typy podobných aplikací. Nastala velká pozornost médií a následovala zpětná vazba od vlastníků malých podniků a společnost Apple proto následně změnila pravidlo tak, aby byla situace méně restriktivní.

Pravidla

Původní pravidlo v části 4.2.6 pokynů služby App Store znělo, že:

„Aplikace vytvořené z komerčně dostupné šablony nebo služby generování aplikací budou odmítnuty.“

Nová znění pravidla, jsou mnohem rozsáhlejší a vysvětlují přesně to, co je povoleno a co povoleno není:

„Aplikace vytvořené z komercializované šablony nebo služby generování aplikací budou odmítnuty, pokud nebudou odesílány přímo poskytovatelem obsahu aplikace. Tyto služby by neměly zasílat aplikace jménem svých klientů a měly by nabízet nástroje, které umožňují svým klientům vytvářet vlastní inovativní aplikace poskytující jedinečné zážitky zákazníkům.

Další přijatelnou volbou pro poskytovatele šablon je vytvoření jediného binárního souboru, který bude hostit veškerý obsah klienta v agregovaném nebo „výběrovém“ modelu, například jako apple finder s oddělenými vlastními položkami nebo stránkami pro každou klientskou restauraci nebo jako aplikace s událostmi samostatné položky pro každou událost klienta.“

Pokyny

Podle revidovaných pokynů nyní mohou malé podniky používající aplikace ve stylu šablony tyto i nadále používat, ale aplikace musí odesílat vlastník podniku než poskytovatel šablon. Poskytovatelé šablon mají vytvořit i app vyhledávače restaurací pro vyhledávání klientských restaurací místo aplikací pro každou restauraci.

Aplikace publikované v App Store musí být zpracovány společností nebo organizací za aplikací a pro snadný přechod se Apple v USA od roku 2018 vzdá vývojového poplatku ve výši 99 USD pro vládní a neziskové aplikace.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce