Xiaomi v počtech prodaných telefonů předběhl Apple

Categories: Ze světa.

Čvc 15, 2021 // By:Redakce // No Comment

V době koronavirové pandemie, kdy se všichni uchýlili do svých domovů došlo k jedné věci, a sice lidé si ve velké míře začali kupovat nejen počítače a notebooky pro práci na home office, ale také telefony. Člověk by řekl, že pomyslným vítězem celé koronavirové pandemie bude společnost Xiaomi, ale není tomu tak. V počtu prodaných telefonů se na prvním místě umístila společnost Apple. 

I když se prvních sto milionů iPhonů prodalo opravdu velice rychle, kupodivu to nestačilo na obhájení druhého místa v žebříčku nejprodávanějších telefonů. Jedničku si obhájila společnost Samsung, na druhém místě se umístila společnost Xiaomi, která chytrých společníků prodala ještě o chlup více než Apple.  

O mobilní telefony začíná být znovu zájem 

Po pár měsících jakéhosi útlumu, který se na trhu v jednu chvilku objevil, začíná být po mobilních telefonech opět velká poptávka. Ve srovnání s předcházejícím velkým propadem se zvedl o dvanáct procent.  

Jak již bylo zmíněno, největší zájem byl o produkty značky Samsung. Korejská firma se nejvíce raduje ze svého modelu Galaxy S21, který byl nejprodávanějším, ale je pravdou, že i o telefony vyšší řady byl poměrně velký zájem. Za úspěchem Samsungu stojí i fakt, že společnost začala oficiálně nabízet čtyřletou softwarovou podporu.  

Podle analytiků lze nyní po těchto výsledcích konstatovat, že každý pátý mobilní telefon je nyní od Samsungu.  

Druhé místo obsadila firma Xiaomi 

I když bychom na druhém místě nejraději viděli Apple, druhou příčku obsadila firma Xiaomi, která se rozhodla nahradit na trhu společnost Huawei. Firma těžila především díky investicím do evropských trhů, zájem o produkty značky však výrazně vzrostl i v Africe nebo Latinské Americe.  

Apple a pár dalších značek 

Za třetí místo v žebříčku by byla nejedna společnost ráda, ovšem pro Apple to není zrovna dobrá zpráva. Těsně za tímto americkým gigantem se umístily společnosti Oppo a Vivo. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce