Apple chystá revoluci v historii navigací

Categories: Aplikace.

Dub 30, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Zdá se, že Apple se opravdu snaží zapracovat na svých mapách po několika velkých neúspěších a nyní by chtěl vytvořit „civilizovanější“ Siri, neboli chce vylepšit její chování při navigování na cestě.

Apple obecně chtěl, aby byla Siri méně robotická a působila jako osoba, kterou máte ve svém mobilu. A lidské chování se Applu z části podařilo. Nyní to funguje tak, že jakmile se rozhodnete používat Siri na navigování, okamžitě se přepne na robota a naviguje ve stylu „Za 300 metrů do prava“.

To by se mohlo v budoucnosti změnit, neboť si Apple patentoval humanizované navigační instrukce pro své Mapy. To znamená, že by pak aplikace mohla navigovat následovně: Projíždíte okolo restaurace AppleBees. Odbočte vpravo na Golden Avenue“, nebo „Vaší destinací je bytovka s fontánou“.

No uvidíme

Systém totiž funguje na takovém principu, že se snaží na dané trase najít co největší množství objektů, které byste mohli poznat a navigace tak bude působit mnohem přirozeněji. To by také mohlo objasňovat, proč Apple začal po USA jezdit s auty podobnými těm, které v současnosti Google používá pro focení podkladů pro StreetView.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova