Apple Pay nově také v milánském metru

Categories: Zajímavosti.

Čvc 31, 2018 // By:Redakce // No Comment

Výrobky společnosti Apple dobývají svět. V současné době si můžeme zakoupit nejen dech beroucí telefony, ale také i jiné vymoženosti, které jenom potvrzují, že žijeme v technologickém a velice chytrém světě, v němž bychom si bez vymožeností neutřeli pomalu ani nos. Apple se dnes řadí k největším velikánům na trhu a svou nabídkou všechny překvapuje a mnohdy až děsí tím, co všechno nové vynálezy umí. Nyní se rozhodl zaměřit se spíše na služby než na samotnou elektroniku. Rozhodl se zavést Apple Pay do milánského metra.

Jen v málokterém metru se dá platit kartou. Většinou je na místě hotovost. Milánský systém metra je však vyvinutější a inovativnější. Například nyní se zde rozšířily terminály, které podporují kreditní i debetní karty mnoha společností (konkrétna Visa a MasteCard). Kromě toho se zde rozšířila i možnost platit pomocí Apple Pay, což je u systémů metra poměrně novinka.

Nikde to není označeno

Pokud se budete v blízké době potulovat Milánem a zavítáte i do zdejšího metra, nebojte se funkci využít, i když nebude označená. Podle dostupných informací lze konstatovat, že Apple Pay běžně funguje, i když označen nikde není.

Milán se nechal inspirovat Londýnem

Apple Pay se začalo rozvíjet v Evropě konkrétně v Londýně, kde tamější metro patří k těm nejstarším, ale na druhou stranu i nejinovativnějším metrům na světě. Milán se nechal inspirovat a nyní i v tomto krásném italském městě můžete platit jednoduše tak, že poklepete na Apple Watch či odemknete iPhone při vstupu i výstupu přes terminál do metra.

Tuto možnost placeni hromadné dopravy umožňují všechny iPhony počítaje se od iPhonu 6 a také všechny Apple Watch. Kromě milánského metra můžete Apple Pay využít i v osmnácti tamějších bankách, kde byla podpora tohoto

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce