Zaplní volný čas a využijí ji i technologické firmy. Přesně to je virtuální realita

Categories: Zajímavosti.

Čvc 23, 2021 // By:Redakce // No Comment

Máte před sebou volný víkend nebo jenom večer, který nevíte, jak strávit? Zabavte se tím, že si nasadíte tak nápadně velké brýle a přenesete se na malý okamžik někam daleko – třeba do simulovaného vesmíru či do centra vypuknuté války. Přesně do takových míst (a ještě mnohem dál) člověka může dostat virtuální realita, která se stává opravdu trendem dnešní doby. Své využití však najde nejen v zábavním průmyslu. 

Virtuální realita se nám vepsala do paměti právě jako prvek jisté zábavy. Jenže ve skutečnosti se nejedná pouze o zábavu. Jedná se o inovaci, která najde využití v nejednom odvětví. Vezměme si například armádu – vojáci si mohou vyzkoušet, jak pracují jejich rozhodující schopnosti nebo jakou mají schopnost se orientovat. A lékaři? Ti zase zocelí svou psychiku, na kterou je kladen velký důraz prakticky při každém zákroku. 

Využití v technologickém průmyslu

Nesmíme opomenout technologický průmysl, který z virtuální reality může také pořádně vytěžit. Ostatně ti největší technologičtí giganti už inovaci používají pro svůj prospěch. Navíc se učí vyvíjet řadu nových atrakcí či her, jimiž se snaží přiblížit něco doposud těžce dosažitelného běžným smrtelníkům. 

Z virtuální reality tak začínají těžit i zábavní parky a samozřejmě i filmový průmysl. V posledních letech se začíná mluvit o tom, že se přechází do jiného způsobu vyprávění. Očekává se, že tento trend bude pokračovat i v budoucnu. 

Turistika z pohodlí domova

A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na možnost toulat se po horách nebo po lesích přímo z domova. I to dnes virtuální realita nabízí. Na tento hit už poukazuje i mnoho seriálů, zejména těch s vědeckou nebo technologickou tematikou. 

Ve chvíli, kdy se stane virtuální realita finančně dostupnější záležitostí možná virtuální turistika převýší tu skutečnou. Je to smutný scénář, ale bohužel reálný.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce