Apple potvrdil problém Apple Watch s tetováním

Categories: Apple chyby // Tags: .

Kvě 1, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V průběhu tohoto týdne jsme Vás v našem článku Apple Watch na potetovaném zápěstí špatně fungují informovali, že Apple Watch mají problém s detekováním a následným snímáním potetované ruky.

Tyto problémy jsou nejspíš způsobeny tím, že tetovací směs obsahuje kousky železa a další látky. Apple právě na svých stránkách zaměřených na podporu svých jablečných produktů zveřejnil informace, kterými potvrzuje, že jejich nejnovější produkt – Apple Watch má opravdu problém s funkčností na potetovaném zápěstí. Problém spočívá v tom, že hodinky nejsou schopny ani ruku detekovat a navíc nejsou schopny měřit tep. Zpráva se objevila na začátku tohoto týdne, kdy první uživatelé zaznamenali, že jejich nové jablečné hodinky nefungují tak, jak by měly.

Apple však celkem rychle zareagoval a upozornil, že o tomto problému ví. Problém je způsoben několika faktory. Mezi ty může patřit použitý inkoust, vzor a celkové složení, kde látky mohou bránit průchodu světla a funkce Apple Watch pak nefungují správně. Apple však nenabízí žádné možnost, jak se problému vyhnout, nebo jak jej vyřešit. Jedinou možností je připojit Apple Watch k externímu měřiči tepu přes Bluetooth. Apple však také zmínil, že Apple Watch nemusí mít problém jen s tetováním, ale i s prokrvením pokožky záležícím na tom, jak se uživatel pohybuje.

Apple Watch mají problém, digitální korunka se zasekává

Uživatelé Apple Watch hlásí další problém. Tentokrát si velká skupina uživatelů začala stěžovat na problém s digitální korunkou. Ta se podle početného množství uživatelů zasekává, nebo je velmi těžké ji otočit.

Skoro jako kdyby byla vevnitř zalepená lepidlem. Vzhledem k tomu, že se jedná o důležitý ovládací prvek, který slouží pro pohyb v prostředí jde tedy o problém, který značně zhoršuje uživatelskou zkušenost s chytrými hodinkami. Podle jistého uživatele jde o problém, který se projeví vždy, když uživatel neotočí korunku několik sekund. Problém také způsobí, že je klikání náročné.

Dvojklik je téměř nemožný. Na fórech Applu se také objevil názor, že za „zalepenou“ korunku může pot, který se dostane dovnitř zařízení a kristalizované částice brání pohybu digitální korunky. Z toho by se dalo usoudit, že se tento problém týká jen uživatelů, kteří Apple Watch používají na sport. To ale není tak úplně pravda. Problém totiž hlásí i ti uživatelé, kteří s hodinkami nikdy nesportovali. Drtivá většina hlášení problémů pochází od majitelů Apple Watch Sport.

Ale ani stížnosti ze strany majitelů ocelových Aple Watch nejsou vyjímkou. Ti, kteří přišli nahlásit problém na Genius Bar dostali informaci, že nejde o normální chování hodinek a dostali možnost reklamovat a servisovat své hodinky. Na druhou stranu Apple ve svých dokumentech přímo uvádí, že jakmile by se takovýto problém vyskytl, hodinky je třeba vypnout, umístit pod vodovodní kohoutek a nechat 10-15 vteřin pod tekoucí teplou vodu.

Při této proceduře je nutné pohybovat a mačkat korunku, aby se voda dostala přímo pod korunku do všech částí a odstranila špínu, která brání otáčení a mačkání digitální korunky. Apple též varuje, že by uživatelé neměli používat mýdlo, ani další čistící produkty a v případě, že uživatel nosí kožený řemínek, měl by ho nejdřív odepnout. Nakonec je potřeba hodinky usušit.

Někteří uživatelé hlásí problém s připevňováním řemínků

Do třetice všeho dobrého. Ale v tomto případě bohužel zlého. Jedni uživatelé mají problém s nefunkčností Apple Watch na potetovaném zápěstí, jiní zase hlásí problém se zasekáváním digitální korunky.

Nakonec se objevili uživatelé, kteří mají problém s mechanismem, který slouží na připevňování řemínků k hodinkám. Jeden z prvních případů nahlásil uživatel, kterému hodinky spadly na zem poté, co si vyslékl bundu. V té chvíli se ukázalo, že se řemínek pohyboval i když měl být upevněný. Při bližším zkoumání se přišlo na to, že mechanismus nefungoval tak, jak by měl.

Společnost Apple potvrdila, že se jednalo o vadný kus hodinek Apple Watch a hodinky mu v rámci záruky Apple Care vyreklamovala a vyměnila za nový kus. Ukazuje se však, že tento problém není tak masově rozšířený, jako předchozí dva a jedná se spíše  o ojedinělý problém, který se při stovkách tisíců kusů může vyskytnout. Uživatel uvedl, že se mu tento problém vyskytl s modelem Apple Watch z nerezové oceli v kombinaci s Milánským řemínkem a podařilo se mu uchytit řemínek na třetí, nebo čtvrtý pokus.

Ne, Apple Watch skutečně nepřežijí dusíkovou koupel, ani střelu kalibru 50mm

Čas od času se na internetu objeví experti, kteří testují odolnost zařízení opravdu extrémním způsobem. Takovýmto testům se nevyhnul ani iPhone, ani Samsung Galaxy S6 a jiné oblíbené zařízení.

Většinou to končí tím, že je testované zařízení buď uvařené, nebo rozstřílené, vyskratované, rozmlátěné, nebo zmražené. A právě takovýmto testům byly podrobeny i Apple Watch Sport. V době, kdy ještě většina uživatelů čeká na své objednané Apple Watch se najdou experti, kteří jednoduše potřebují posouvat hranice testování a ničení věcí a tak se rozhodnou, že tyto hodinky postaví proti tekutému dusíku s teplotou okolo -200°C, vodíkovému výbuchu, nebo ostřlovací pušce s kalibrem 50mm.

No a jak takovéto zařízení může dopadnout, když je od chladu dusíku přeměněné na křehkou krabičku po které někdo šlehne masivním kladivem? Ano! Tipujete správně. Zařízení to nemá šanci přežít. Stejně tak nepřežije ani styk s projektilem ráže 50 milimetrů, kdy se říká, že tyto hodinky byly, ale už nejsou.

Jediný z extrémních testů, které hodinky přežijí Apple Watch Sport v následujících testech přežití je zapálení balónu naplněného vodíkem a jak jinak s, hodinkami uvnitř. Posuďte sami, jestli jsou tyto testy alespoň trochu přiblížené reálným podmínkám a tomu, co bude na hodinky čekat při běžném používání. Cíl videa jako vždy – vydělat co nejvíc.

Od teď můžete aplikaci Apple Store používat na Apple Watch

Už dříve se očekávalo, že Apple konečně aktualizuje svoji aplikaci Apple Store a přidá možnost používání na jejich vůbec prvních chytrých hodinkách – Apple Watch.

Pro ty, kteří nedočkavě očekávali, kdy se aplikace dostane i na hodinky Apple Watch máme dobrou zprávu. Apple totiž včera aplikaci aktualizoval a zahrnul do ní právě podporu pro Apple Watch. Majitelé chytrých hodinek Apple Watch tak můžou od teď přímo na svém zápěstí sledovat všechny potřebné informace o jeho produktech, nebo schůzkách v Genius Baru.

Aplikace také umožňuje sledování přibližného času doručení zakoupeného produktu. Dále dokáže upozornit zákazníka na to, že zakoupený produkt je připravený k vyzvednutí, ale také vás včas upozorní na naplánovanou schůzku se zaměstnancem Genius Baru. Všechny ostatní funkce však nadále zůstaly zakomponované do aplikace pro iPhone.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova