Další chyba objevena v iOS. O co se jedná?

Categories: Apple chyby.

Říj 22, 2018 // By:Redakce // No Comment

Kolem společnosti Apple se v současné době točí všechna média. Je to zejména díky tomu, že se opět představily novinky, které uchvátí zákazníky během nacházejícího roku. Ovšem také za to může další chyba, která se objevila v systému iOS. Jedná se konkrétně o novou chybu zabezpečení, kterou Apple v současné době zkoumá.

Zatímco mnozí lidé byli ještě pořád u vytržení z nových produktů společnosti Apple, jiní se strachovali o svá data v telefonu. Na světle světa se totiž ukázala informace, která říká, že se v operačním systému iOS objevila další chyba, tentokrát v systému zabezpečení. Podle všeho se jedná o chybu, která má způsobovat, že se postižené iPhony a také iPady začnou resetovat při odkazu na stránku HTML, v níž jsou vytvořené CSS kódy.

Nejedná se tedy o nic, čeho by se měli běžní uživatelé obávat, je to však velmi nepříjemná záležitost, kterou Apple musí co nejrychleji vyřešit.

Chyba zasáhla zejména Safari

Možná jste si chyby zatím ani nevšimli, i když ji váš iPhone má. Chyba zabezpečení totiž zasáhla zejména Safari, tudíž si chyby všimli možná jen ti, co Safari využívají hojně a dlouhodobě. Reset nastává v okamžiku, kdy se objeví kódy CSS, které vyžadují těžké grafické zpracování. To Apple bohužel neunese a celý systém se zhroutí.

Jistý odborník chybu popsal jako chybu, která využívá slabost ve vlastnostech CSS, jež využívají 3D akceleraci pro zpracování prvků za nimi.

Apple se snaží problém vyřešit, neví se však, kdy bude chyba odstraněna

V současné době se chyba řeší. IPhony už padají jen občas, Safari je však stále hodně zpomaleno. Otázkou je, kdy bude chyba napravena. Doufejme, že brzy.

Pokud váš iPhone chybou netrpí, pro vás nadcházející týdny oprav nebudou nic citelného. Především lidé, jež chyba trápí, budou mít krapet znepříjemněné používání svého chytrého telefonu.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce