Apple slaví. Zisky streamové hudby vzrostly o 40%

Categories: Zajímavosti.

Kvě 7, 2018 // By:Redakce // No Comment

Kdo by v dnešní době neznal značku Apple. Jedná se o značku vyrábějící mobily, počítače a jinou chytrou technologii, kterou má většina z nás doma. V současné době je značka jednou z nejpopulárnějších na trhu a je také jednou z nejkvalitnějších vůbec. I když během svého působení na trhu značka udělala několik přešlapů, nyní se těší z jednoho velkého úspěchu. Zisk streamové hudby během loňského roku stoupl o několik desítek procent a velice se tomto růstu zisku podílí právě americký gigant Apple.

Streamová hudba se stává čím dál populárnější. Lidé už nepoužívají Youtube jako dříve, raději dávají přednost Spotify a Apple Music. Především Apple Music ovlivnil loňské zisky streamové hudby, které se zvýšily o neuvěřitelných čtyřicet procent.

Konkrétní informace o růstu zisku:

O zvýšení zisku informovala společnost MIB, která uveřejnila, že zisky streamové hudby za loňský rok činily 43 procent. Nárůst je tedy obrovský, rovných 39 procent. Jak jsme zmínili, na tomto zisku se podílí především Apple Music, kterého využívá více jak čtyřicet milionů uživatelů.

Apple Music by podle odborníků měl očekávat během následujících tří let nárůst až o čtyřicet procent.

Apple Music je populárnější než Spotify

Ještě donedávna bylo mnohem populárnější poslouchat hudbu přes Spotify, bohužel tento přehrávač stejně rychle, jako přišel do světa, taky rychle upadl. Apple Music ho strčila do kapsy. Nemůžeme se tedy divit tak velkému nárůstu zisku jenom ze streamové hudby. Pokud se bude zvyšovat i počet uživatelů Apple Music, zisky ze streamové hudby mohou růst do enormních výšin.

Na čem přehráváte svou hudbu vy? Využíváte Apple Music či Spotify? A proč? Jistě, každý přehrávač hudby má své pro i proti, ovšem u Apple Music můžeme vyjmenovat více výhod než nevýhod.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce