Apple vydal iOS 8.3

Categories: Apple iOS // Tags: , .

Dub 9, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple včera po boku nového OS X vydal veřejnou verzi nové verze operačního systému iOS – 8.3. Tato aktualizace přichází pouze necelý měsíc po eventu, na kterém byl tento systém zmíněn a popisován.

Doposud jsme se mohli podívat na beta verze tohoto systému, o jejíchž novinkách jsme Vás v našich článcích informovali. iOS 8.3 má velikost přibližně 220 MB, přičemž se velikost na různých iOS zařízeních liší.

Co tedy aktualizace přináší nového?

V první řadě to je nové řazení emotikonů a přidání více než 300 nových emotikonů, mezi které patří například výběr pleti u emotikonů, o kterých jsme psali v našem článku v iOS 8.3 bude možné u emotikonů vybírat barvu pleti!. Mezi další změny, které přináší nový operační systém patří výrazná optimalizace na všech zařízeních a změnu jsme pocítili jak na nejnovějších iPhonech 6 a 6 Plus, tak na starším iPhonu 5S, nebo třeba na iPadu třetí generace. Dále tato aktualizace opravuje chyby v systému, takže například byla opravena chyba, kdy když jste vytáhli iPhone 6 Plus z kapsy, obrazovka byla otočena na šířku. Vylepšení výkonu se odrazí například na prohlížení stránke přes wifi, nebo třeba na spouštění aplikací. Dalším vylepšením, které najdeme v novém systému je, že už nebudete muset zadávat heslo při stahování bezplatných aplikací z App Store. Další velmi užitečnou změnou je, že již můžete přepínat mezi 2G, 3G a 4G (LTE) sítěmi v nastavení. Pomalejší síť šetří baterii. Právě možnost nastavení pouze 3G a LTE bylo u iOS dlouho kritizováno. Dále Apple přidal několik nových jazyků do Siri. Ale češtinu neočekávejte. A nakonec Apple vylepšil podporu Apple Photos na iCloudu a optimalizoval ho k aplikaci Mac OS X Photos.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova