Apple vydal iOS 8.4 Beta

Categories: Apple iOS // Tags: .

Dub 14, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple dnes přes noc vydal novou betaverzi. Tentokrát se jedná o novou verzi operačního systému iOS 8 s názvem iOS 8.4. Tato aktualizace přinaší změnu aplikace Hudba a také aplikace iBooks.

V současné verzi iOS 8.3 jsou audioknihy v normálni systémové aplikaci Hudba. Tomu se ale Apple rozhodl učinit přítrž a audioknihy kompletně z aplikace Hudba přesunul do aplikace iBooks. To znamená, že konečně máte všechny knihy pohromadě a nemusíte složitě vyhledávat audioknihy v aplikaci, kde máte písničky. Od iOS 7 nebylo možné vybírat kapitoly audioknihy. To je ovšem další věc, která se s novou aktualizací mění a nyní již můžete nahlížet na kapitoly a vybírat si v nich danou část. Kapitoly jsou označovány jako čísla skladby. Poslední novinkou v aplikaci Hudba je přidání gest, díky kterým můžete vybírat kapitoly audioknihy. Uživatel tak může jednoduše tažením doleva, nebo doprava přeskakovat mezi kapitoly. Další novinkou je nová aplikace Hudba.

Důležité novinky

První důležitou novinkou je úplná změna designu prostředí, díky kterému je prostředí intuitivnější a zábavnější. Playlisty je odteď možné personalizovat tím, že si k nim můžete přidat vlastní obrázek (grafiku) a popis. Alba je odteď možné spustit přímo ze seznamu alb bez nutnosti jej spustit. Další novinkou je sekce naposledy přidané, kde se nové alba zobrazují nahoře hudební knihovny. Také byla vylepšena sekce nyní hrající, neboli okno s aktuálně hrající skladbou. Toto okno je úplně přeskládané a design je úplně nový, podle Applu tak, jak má vypadat. Zároveň je odsud možné spustit streamování hudby přes AirPlay.

Velmi dobrá a žádaná funkce je tzv. „další“, která ukazuje další skladbu v pořadí hrajících skladeb. Též je možné měnit pořadí skladeb, nebo některé skladby úplně přeskakovat. Klíčovou novinkou je tzv. minipřehrávač, který už můžeme znát z OS X, nebo iTunes na Windows. Minipřehrávač umožňuje přeskakovat skladby a ukazuje malou ikonku loga alba a název skladby. Přes tento minipřehrávač se můžete dostat i do sekce nyní přehrávané a to jednoduše tak, že na minipřehrávač tapnete. Funkce globální vyhledávání Vám umožní vyhledávat všude v aplikaci po tapnutí na symbol lupy. Z vyhledávání je také možné okamžitě spustit iTunes Radio. A nakonec, iTunes Radio je mnohem jednodušší než doposud a nabízí také novou možnost – tlačítko k návratu na naposledy přehrávané rádio.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova