Apple vývojářům umožní získat Apple Watch dříve

Categories: Apple Watch.

Dub 22, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple si je nedostatků Apple Watch moc dobře vědomý a stejně tak si je vědomý i toho, že vývojáři budou hodinky Apple Watch potřebovat pro vývoj budoucích aplikací pro ně.

Apple Watch Sport s modrým sportovním náramkem

Právě proto Apple dnes rozposlal vývojářům informační emaily s nabídkou zakoupit si 42 mm Apple Watch Sport s modrým sportovním náramkem. Hodinky by v tomto případě měly přijít do 28. dubna 2015. Kvůli nedostatku Apple Watch Apple spustil program, díky kterému se můžou vývojáři se zájmem zaregistrovat do 23. dubna a Apple následně vybere několik šťastlivců, kterým Apple Watch příjde dříve.

Kombinace Apple Watch Sport s modrým sportovním řemínkem může naznačovat, že má Apple právě těchto modelů hodně. Vývojáři tím pádem dostanou hodinky do čtyř dnů po zahájení prodeje, takže budou svoje aplikace moci testovat až po tom, co se hodinky dostanou ke koncovým uživatelům. Ti si je totiž mohli rezervovat už 10. dubna 2015, ale během pár hodin byly předobjednávky vyprodané.

Apple Watch už podporují PowerPoint a Keynote

Zdá se, že jak Apple, tak i Microsoft mají s hodinkama Apple Watch podobné plány a obohatily dnes své prezentační aplikaci o možnost ovládat prezentace s pomocí Apple Watch.

Nejdříve vydal svou aktualizaci Microsoft a o chvíli na to vydal aktualizaci i samotný Apple. Při tom oboje aktualizace přinesly novinku v podobě možnosti ovládat prezentaci pomocí Apple Watch (tuto možnost Apple prezentoval už na říjnové konferenci 2014). Apple také vydal návod, jak spustit dálkové ovládání prezentace pomocí Apple Watch. Po aktualizací Keynote na iPhonu potvrďte instalaci příslušné aplikace do Apple Watch, která umožní toto dálkové ovládání.

PowerPoint a Keynote

Pokud chcete začít ovládat prezentaci pomocí hodinek, pak je postup jednoduchý. Stačí, abyste na svém zařízení spustili prezentaci – případně „spustit prezentaci a používat jako ovladač iPhone“ a následně se připojit pomocí příslušné aplikace pro Apple Watch. V jednoduché aplikaci najdeme tlačítka pro posouvání prezentace a také možnost ukončit prezentaci. V případě aplikace PowerPoint je postup prakticky stejný.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova