Apple Watch neumí češtinu!

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 27, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

V pátek bylo zahájení prodeje Apple Watch a díky tomu se hodinky dostaly prvním nedočkavým zákazníkům do rukou. Na Youtube se objevily i první recenze a crash testy a  unboxingy.

I přes to, že do Česka se hodinky ještě nedostaly, máme možnost se na ně podívat a dozvědět se o nich ještě víc, než kdykoliv předtím. Toto se týká i samotného prostředí Apple Watch. A právě díky prvním majitelům vypluly na povrch informace o tom, že Apple Watch nepodporují češtinu, slovenštinu a dokonce ani několik dalších jazyků, které iOS a OS X bez problému zvládají.

O jazycích se na zahraničních fórech spekulovalo již od února, nicméně až od pátku máme potvrzené informace. Apple Watch ve výsledku podporují 14 jazyků, mezi které patří hlavně ty, kterýma se mluví v zemích, které byly v první vlně prodejů Apple Watch. Spekuluje se, že postupem času, jak Apple vypustí Apple Watch do dalších zemí, začne podporovat více jazyků.

Co teda umí?

Momentálně Apple Watch podporují: English(U.K.), English(Australia), English, French, French-Canadian, German, Chinese, Simplified, Chinese Traditional, Chinese Traditional (Hong Kong), Japanese, Italian, Spanish, Spanish (Mexico), Korean. Podporované jazyky můžete vidět na screenshotu z aplikace Apple Watch na iPhone, nebo na videu pod tímto článkem v čase 2:30.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova