Apple Watch obsahují špičkové komponenty
Kvě 1, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment
Server Chipworks se dostal do útrob Apple Watch a rozhodl se analyzovat jejich jádro – Apple S1. Co to vlastně je? Jedná se o jednu chipovou sadu, ta obsahuje všechnu důležitou elektroniku – počínající procesorem a končící samotnými anténami.
Experti potvrdili, že se vevnitř nacházejí skutečně všechny důležité komponenty, které zahrnují i operační paměť RAM. Tu vyrábí Elpida a jedná se o 512 MB RAM, což je stejná velikost, jako nabízí ostatní chytré hodinky na trhu. Není známé, jakou frekvenci má hlavní procesor. Disponuje ale označením APL 0778. Další důležitou součástí vnitřku je i 8GB flash úložiště od Toshiby a SanDisku. Uvnitř Apple S1 se nachází i wifi modul od Broadcomu, akcelerometr a gyroskop od STMicroelectronics, ikdyž se zdálo, že za ním bude stát společnost InvenSense.
Apple sází vždy na kvalitu
Uvnitř se nachází i moduly firem, kterých jména nemusí být široké veřejnosti známe a jde o výrobce ovladačů pro dotikový displej – ADI, nebo o čip pro bezdrátové nabíjení od společnosti IDT. Jim Mielke popisuje, že design hardwaru uvnitř hodinek APple Watch je velmi komplikovaný proti konkurenčním hodinkám a má blízko k základním deskám ve smartphonech. Nachází se zde množství špičkových chipů které v hodinkách jen tak nenajdeme.
Zajímavé však je, že součástky jsou schopné zabezpečit mobilní připojení tak, jak to mají Samsung Gear S, do kterých můžete vložit nano SIM kartu. Apple Watch jsou však omezeny na použití pouze přes Wifi, Bluetooth a NFC. Nakonec se uvnitř nachází 6-osový pohybový senzor, který funguje i bez externího akcelerometru. Apple Watch tak ve skutečnosti předbíhají iPhone 6, který obsahuje dva samostatné chipy. Podle informací známých už delší dobu má výrobu chipu Apple S1 na starosti už tradičně Samsung.
Aplikace, co na Apple Watch zobrazují čas Apple neschválí
I přes to, že Apple Watch jsou nejupravitelnější zařízení v historii Applu, stále se jedná o Applovský produkt, který obsahuje určité pravidla a omezení. A dnes tu máme další omezení.
Je to právě to, že Apple bude automaticky odmítávat aplikace na Apple Watch, které nedělají nic jiného, než zobrazují čas. Znamená to tedy, že Apple v současné době neumožňuje vývojařům vytvářet vlastní ciferníky pro Apple Watch. Jiné platformy zahrnující Android Wear umožňují podílet se vývojařům třetích stran na vzhledu těchto wearable zařízení. U Applu však v současnosti platí pravidlo, že pokud se Vám žádný z předvolených ciferníků Apple Watch nelíbí, jednoduše máte smůlu.
Může se to však v dohledné budoucnosti změnit neboť Apple ve svých dokumentech uvádí, že by uživatelé měli pravidelně kontrolovat stav aktualizací, neboť kolekce ciferníků se v budoucnosti mohou lišit od těch dnešních. Vypadá to tedy, že o nabídku ciferníků pro Apple Watch se postará samotný Apple a nikdo jiný.
Ale nikdy neříkejme nikdy
Existuje však spekulace, že Apple umožní už brzy vývojářům vytvářet vlastní kompilace, neboť má Apple vytvořit vlastní nativní SDK pro hodinky, které umožní vytvářet plnohodnotné samostatné aplikace bez nutnosti je mít nainstalované na svém iPhone. Mezi ciferníky, které se můžou objevit v budoucnosti můžou patřit „Photo“ a „Timelapse“, které byly představeny už v září minulého roku a od té doby se vytratily z propagačních materiálů.
Za nedostatek Apple Watch může Taptic Engine
Apple Watch jsou v současnosti nedostatkovým zbožím a spekuovalo se, že za problémovou dostupností stojí s největší pravděpodobností výroba safírového sklíčka, displejů, nebo čipů S1.
Viník je však úplně jinde a podle dostupných zdrojů Wall Street Journal za to můžou problémy s výrobou haptického systému Taptic Engine, který vyrábí dva různí dodavatelé. Ukázalo se však, že kusy vyráběné společností AAC Technologies Holdings mají velmi krátkou životnost a po čase se začaly kazit.
Ve výsledku to Apple stálo hodně, neboť hodinky už v sobě měly zakomponované chybné modely a tak se je Apple rozhodl zničit. Apple se zároveň rozhodl zvýšit nákup od japonského dodavatele Nidec, který Taptic Engine vyrábí bez problému. Nestíhá jich však vyrábět tolik, kolik Apple v současnosti potřebuje. Japonská firma se tak soustředí na zvýšení produkce.
Apple taktéž zvažuje, že do výrobního procesu zapojí i Foxconn, který by vyráběl hodinky po boku Quanta Computer. Foxconn však může zahájit produkci hodinek nejdřív koncem roku, takže může trvat problém s dostupností hodinek ještě několik měsíců. Zákazníci se však nemusí obávat, že by na zápěstí měli produkt, který v dohledné době přestane fungovat. Re/code totiž od svých zdrojů získal zprávu, že se do prodeje nedostal ani jeden chybný kus hodinek.
Related
-
Cvičíte doma? Apple Watch a jejich aplikace, které vám přijdou vhod
16 listopadu, 2021
Posted inApple Watch
-