Apple Watch na potetovaném zápěstí špatně fungují

Categories: Apple Watch.

Dub 29, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Zdá se, že potetovaní uživatelé budou mít problém s používáním Apple Watch, a to zvlášť v případě, že jejich „kérky“ sahají až na zápěstí, do oblasti, tedy v oblasti kde se nosí hodinky.

Jak je totiž známé, hodinky obsahují funkci detekce zápěstí, která umožní uživatelům používat funkci Apple Pay a zároveň slouží jako zabezpečení, díky kterému budou Apple Watch fungovat jen tehdy, kdy detekují zápěstí. Zdá se však, že uživatelé, kteří mají tuto funkci aktivovanou a mají potetovanou ruku se můžou dočkat toho, že se hodinky zamknout a nebudou přijímat notifikace, dokud znovu nedetekují zápěstí.

Hlavně ty barevné

Zdá se však, že problémy se odvíjí od barvy tetování. Jistý uživatel na Redditu má totiž na svém zápěstí černé tetování a právě na této ruce mu hodinky nefungovaly. Když si hodinky nasadil na druhou ruku, na které tetování nemá, hodinky ruku detekovaly bez větších problémů a začaly fungovat. Funkce detekce zápěstí je postavená na práci světelných senzorů na zadní straně hodinek, které slouží na účely měření krevního tepu.

Hodinky v rámci této procedury infračervené, nebo zelené LED světlo, kterým detekují tok krve. Více o způsobu měření krevního tepu si můžete přečíst v našem článku „Jak měří Apple Watch Váš tep?“. Je tedy možné, že Apple Watch mají problém s měřením krevního tepu kvůli kovům, které jsou součástí tetovacího atramentu.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova