Apple Watch překonaly 1M předobjednávek, to je více, než první iPhone!

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 13, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple opět všem pochybujícím a nepřejícím vytřel s Apple Watch zrak a setkal se s ohromným úspěchem. Podle prvních odhadů se totiž během 10.4.2015, kdy se spustily předobjednávky Apple Watch prodalo neuvěřitelných 957 000 kusů.

Apple překonal všechny společnosti prodávající chytré hodinky

Jedná se sice pouze o předobjednávky, nicméně ty jde považovat za prodané kusy. Apple tak nejen dokázal překonat všechny společnosti prodávající chytré hodinky, ale také téměř čtyřnásobně překonal sebe v prodeji prvního iPhonu. Legendárního iPhonu se totiž za prvních 30 hodin prodalo „jenom“ 270 000 kusů, zatímco hodinek Apple Watch se za 24 hodin prodalo 957 000 kusů. Obě tyto čísla ale pochází jen z USA. Podle společnosti Slice Intelligence, která monitoruje internetový obchod s nejoblíbenějšími Apple Watch se nejoblíbenějšími Apple Watch staly 42 mm Apple Watch Sport v barvě Space Gray. Data společnosti Slice Intelligence jsou založena na 9080 odpovídajících.

Pro tuto variantu Apple Watch se rozhodlo téměr 40% všech nakupujících. Druhé nejprodávanější jsou pak klasické Apple Watch z nerezové oceli, pro které se rozhodlo 34% všech kupujících a 23% zákazníků se pak rozhodlo pro stříbrnou verzi Apple Watch Sport. Černou verzi klasických Apple Watch si pak vybralo jenom 3% kupujících. I přes to, že Apple prodává ohromné množství všech modelů se ukázalo, že výsadní roli (97%) si rozdělily jenom tyto tři modely Apple Watch. Na obrázku níže se pak můžete podívat na graf stejné společnosti ohledně oblíbenosti řemínků k Apple Watch. I zde si výsadní roli – 50 % zabralo pouze 5 řemínků. Veškerá čísla jsou však neoficiální a pochází jen z USA.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova