Apple Watch umožní posílání iMessage bez iPhonu

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 10, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

U hodinek Apple Watch bylo od první chvíle jejich představení kritizováno, že bez iPhonu jsou absolutně k ničemu, neboť neobsahují slot na sim kartu, nepřipojí se k internetu a nemají ani GPS, tudíž hodinky slouží jako displej pro notifikace.

Nečekejte velké zázraky

Apple si byl však nejspíš vědom kritiky a David Pogue z Yahoo, který již hodinky recenzoval nám přináší informace, že iPhone nebude nutný ke všem službám na Apple Watch. Hodinky si totiž zapamatují poslední wi-fi sítě, ke kterým byly, nebo byl iPhone připojen a připojí se k této síti. Po připojení nabídnou alespoň omezené množství služeb. Takže bude možné hodinky používat, i když bude iPhone například vybitý, nebo ho zrovna nebudete mít u sebe. Nečekejte však žádné velké zázraky, jako je například práce s Evernote. I přesto Vám však hodinky umožní používat Siri, reagovat na zprávy, kreslit na displeji, nebo šťouchat ostatní přátele.

Zajímavé na tom všem je, že se o této možnosti Apple nezmínil, takže je možné, že v době představení Apple Watch ještě tato funkce v Apple Watch nebyla. Jedná  se o celkem důležitou funkci a dalším důvodem, proč si Apple Watch pořídit.

Končí závislost na Bluetooth

David Pogue také zdůraznil, že Apple Watch se budou moci s iPhonem propojit i pomocí wifi, takže nebudete závislý na Bluetooth. To ve výsledku znamená, že iPhone můžete mít položený na opačné straně domu, kde jste s Apple Watch. Bude záležet však také na síle signálu. Verdikt Pogua je: Apple Watch je nadprůměr mezi dnešními chytrými hodinkami, ale nepotřebujete je.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova