Apple ze svého webu odstranil datum vydání Apple Watch

Categories: Apple Watch // Tags: .

Dub 15, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Apple dnes ze svého webu odstranil datum vydání Apple Watch, které bylo stanoveno na 24.4.2015. Apple na svém webu od teď zobrazuje pouze informaci „Apple Watch přichází“.

Má Apple problém s výrobou Apple Watch?

To může souviset s faktem, že se hodinky podařilo vyprodat již 6 hodin po začátku předobjednávek, kdy se samotný Tim Cook omluvil jednomu čtenáři serveru Mac Rumors (viz. náš článek Apple Watch budou dostupné mnohem dříve, než uvádí Apple). Někteří zákaznící se totiž dozvěděli, že si své hodinky nebudou moci 24.4. vyzvednout. Další možností je to, že má Apple skutečně problém s výrobou Apple Watch.

Tim Cook už první den po začátku předobjednávek oznámil, že predobjednávky jsou výborné. Následně se objevily informace od analytické společnosti, která uvádí, že Apple prodal 1 milion Apple Watch pouze v USA a po celém světě 2,3 milionu. Ty bude schopný Apple dokončit až začátkem června.

Apple vydal další videa popisující ovládání Apple Watch

16.4.2015

Minulý týden jsme Vás v našem článku Apple vydal čtveřici videí popisující ovládání Apple Watch informovali, že Apple vydal čtveřici videí, ve kterých popisoval ovládání Apple Watch.

Apple si totiž uvědomuje, že podvědomí o Apple Watch je obrovské, ale lidi nemají ponětí, co vůbec hodinky umí. A proto vydal další čtveřici videí, ve kterých tentokrát popisuje telefonování s Apple Watch, aplikaci Hudba, Siri a Mapy. Apple Watch jsou totiž často kritizovány za to, že toho moc neumí, i když vlastně lidé pořádně neví, co hodinky umí. Videa jsou vzata stejně demostrativním stylem, jako tomu bylo už u předchozí čtveřice.

V prvním videu – Hovory, Vás Apple naučí s Apple Watch telefonovat

Nejdřív Vám ukáže, že když Vám někdo volá, můžete pro přijetí tapnoput na zelené tlačítko sluchátka, nebo pro odmítnutí tapnout na červené sluchátko, popřípadě můžete hovor odmítnout, když rukou zakryjete Apple Watch.

Když digitální korunkou srolujete dolů, dostanete se na možnosti, kde máte buď „Poslat zprávu“, nebo „Příjmout na iPhonu“. Další část videa ukazuje, jak můžete někomu zavolat. To se dá udělat dvěma způsoby. První je, že řeknete „Hey Siri“ a potom jí nadiktujete, komu má zavolat. Druhá možnost je, že se pomocí tlačítka pod digitální korunkou dostanete na seznam přátel, odkud můžete zavolat.

Dalším videem je ukázka aplikace Hudba

Tu můžete otevřít už ze zamklé obrazovky s hodinama a to jednoduše přejetím prstem odspoda nahoru. Tam se Vám také ukáže právě hrající písnička, pokud nějaká hraje. Pokud chcete, aby Vám hodinky přímo zahrály nějakou písničku, buď můžete použít Siri, zase pomocí příkazu „Hey Siri“ a nadiktování skladby, nebo si můžete jednoduše v aplikaci vybrat mezi skladbami, alby, nebo autory.

Pohybujete se pomocí digitální korunky. Pokud chcete synchronizovat hudbu na Vašem iPhone s Apple Watch, jděte do aplikace Apple Watch na Vašem iPhonu a dále tapněte na „Hudba“ a dále na „Synced Playlist“. Zde si můžete také nastavit, jaké skladby chcete synchronizovat. Když na právě hrající skladbu tapnete možností Force Touch (zatlačení), objeví se nabídka, ve které naleznete: Zdroj, Air Play, spustit znovu a zamíchat. Dalším videem je Siri. Tu můžete aktivovat stisknutím a podržením digitální korunky, nebo jednoduše vyslovením fráze „Hey Siri“. Díky Siri si můžete zavolat, nastavit budík, spustit písničku, otevřít aplikaci a mnoho dalšího. K Siri dále není potřeba nic dodávat.

Dalším a posledním videem jsou mapy

Video začíná, když Vám příjde zpráva od přítele s adresou.

Když na ní tapnete, otevře se aplikace mapy s touto adresou. Mapy také můžete otevřít z hlavní obrazovky (pokud byly naposledy otevřené), posunutím odspoda nahoru. Dálší možností je jednoduše z hlavní obrazovky. V mapě se pohybujete posouváním a přibližováním a oddalováním pomocí digitální korunky. Abyste mohli najít nové místo, vyhledávat, zatlačte na displej a zobrazí se nabídka. Zde bude možnost „hledat“ a „kontakty“. Když tapnete na kontakty, můžete se například nechat navést k příteli. Pomocí vyhledávání jednoduše vyhledáte novou adresu. Zde se Vám zobrazí možnosti blízko Vás, doporučené, nebo můžete nadiktovat novou adresu.

Apple Watch najdou recenzi a jakékoliv další informace o místě, na které se chystáte vydat. Včetně možností navigování, kde Vám hned ukáží čas pěšky a čas autem. Po tapnutí na jednu z možností Vám hodinky ukáží trasu a vy ji můžete zrušit, nebo začít navigovat. Trasu můžete také vyhledat a navigaci zapnout na iPhonu a na hodinkách se okamžitě navigace objeví.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova