Chyba na iPadech způsobila problém letecké dopravě American Airlines

Categories: Apple chyby.

Dub 30, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

American Airlines jsou jednou z prvních aerolinií, které se rozhodly nadobro přejít z 40-kilových příruček na tablety iPad. No a ukázalo se, že ani moderní elektronika není dokonalá a problém s aplikací způsobil problémy.

Chyba je na třetí straně

Několik desítek letů American Airlines mělo totiž zpoždění. Tento problém způsobil, že se piloti se svými letadly museli vrátit zpět k odletovým bránám, aby piloti získali Wifi připojení a mohli tak vyřešit problém se získáním potřebných letových informací. Nejedná se však tak úplně o chybu iPadu, ale o chybu aplikace třetí strany. Mluvčí společnosti uvedl, že společnost už identifikovala příčinu tohoto závažného problému a pracuje na jeho vyřešení.

O svoji zkušenost se podělil pasažér jednoho z letadel, Bill Jacaruso. Ten cestoval z letiště Dallas/Fort do Austinu. Pilot měl krátce před odletem informovat všechny cestující, že kopilotův iPad přestal fungovat. Za 25 minut oznámil, že i jeho iPad přestal fungovat a dodal také, že tento problém mají všechny Boeingy 737 společnosti American Airlines. Nakonec se ukázalo, že za chybou stála dvojice systémů, s kterými pracují iPady a bylo potřeba je restartovat.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova