Co umí macOS a o čem možná nemáte ani zdání?

Categories: Macbook, Zajímavosti.

Led 31, 2020 // By:Redakce // No Comment

Zařízení s nakousnutým jablíčkem jsou nedílnou součástí mnohých domácností. Zatímco někteří vlastní klasické iPhony, jiní vlastní i Macbooky či jiná podobná zařízení. Pokud vlastníte notebook společnosti Apple, vlastníte tím pádem společně s ním i operační systém macOS, který je plný zajímavých vychytávek, o kterých však většina uživatelů nemá ani ponětí. Je však škoda, že o takových vychytávkách lidé nevědí, kdyby o nich totiž věděli, rázem by byl jejich život krapet jednodušší.  

Chcete se tedy něco nového dozvědět o operačním systému macOS, se kterým přicházíte denně do kontaktu při užívání Macu? Pojďme si zmínit několik užitečných funkcí, o kterých se moc neví, což je velká škoda.  

Hlasové ovládání 

Obrovskou výhodou Macbooků je hlasové ovládání. Bohužel jen málokterý uživatel si je vědom toho, že lze systém macOS ovládat hlasově. Možná si říkáte, že je do k dispozici jenom v angličtině, ale to se pletete. Ovládání je plně přístupné i v češtině, což ocení ti, kteří anglickému jazyku zrovna dvakrát neholdují.  

Hlasové ovládání nemá za cíl nahradit plně klasické ovládání, je to spíše obrovský pomocník pro handicapované, kteří se tak najednou mohou cítit svobodnější.  

Vyplňování hesla hodinkami 

K dalším výhodám operačního systému MacOS je to, že můžete vyplnit heslo například s pomocí hodinek, pokud tedy máte hodinky Apple Watch k dispozici. Je to k dispozici zejména u novějších Macbooků, tudíž u novějších verzí zmiňovaných notebooků není nutností ukládat si přihlašovací údaje nebo využívat klíčenku hesel. 

V Macu Windows 

I když je to možná překvapující, operační systém MacOS nabízí nově také možnost nainstalovat si konkurenční systém Windows. Lze to udělat přes nástroj Boot Camp, který navíc obsahuje nejrůznější ovladače a rozděluje disk. 

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce