Displej Apple Watch Sport jednoduše poškrábete

Categories: Apple Watch.

Dub 22, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Začátkem tohoto měsíce se objevilo video se scratch testem Apple Watch se safírovým sklíčkem, kde bylo téměr nemožné je poškrábat. Nyní přichází další scratch test. Jednalo se o safír, tedy o po diamantu nejtvrdší nerost.

Tudíž jej je nemožné poškrábat čímkoliv jiným, než právě diamantem. Nyní ale přichází mnohem zajímavější video z kanálu Unbox Therapy. Apple Watch Sport bohužel vzhledem ke své ceně nedisponuje Safírovým sklíčkem, ale takzvaným Ion-X Glass, tedy sklíčkem, které jak Apple tvrdí naleznete například v oknech raketoplánů, nebo ve vysokorychlostních vlacích.

Apple Watch Sport

Tento materiál je pětkrát silnější, než běžné sklo a je možné jej vyrábět mnohem lehčí a tenší. Během výrobního procesu se sklo ponoří do 750 stupňů Celsia horké draselno-solné lázně, díky čemuž dojde k iontové výměně mezi lázní a sklem, během které jsou menší ionty sodíku odstraněny ze skla a nahrazeny většími ionty draslíku. Díky tomu vznikne extrémně tvrdá povrchová úprava.

Na to, co vydrží se můžete už podívat v následujícím videu. Samotný scratch test ve videu začíná až na čase 2:30. SPeciálně upravené sklo prošlo několika kroky bez menších problémů a malých škrábanců. Co už ale nevydrželo byl smirkový papír, kde se opravdu hodně poškrábalo. Jestli k takovému poškrábání může dojít i za běžných okolností už necháme abyste posoudili vy.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova