Emoji oslavili svůj den. Apple se rozhodl přidat dalších 70

Categories: Zajímavosti.

Srp 31, 2018 // By:Redakce // No Comment

Pokud vlastníte účet na sociální síti Facebook, pak vám neunikne aktuální dění. Facebook se totiž v nedávné době rozhodl informovat celý svět o tom, jaký den se co slaví. Například nedávno se oslavoval Den otců a 17. července se slavil Den Emoji. Emoji vám jistě nemusíme představovat, jedná se o smajlíky, které má každý telefon ve své nabídce. V současné době nejatraktivnější Emoji vlastní společnost Apple, která je s chutí přidala do svých produktů. Současná nabídka vtipných a vždy trefných obličejů a věcí však bude rozšířena, a to o dalších sedmdesát nových Emoji.

Jak jsme zmínili, 17. července se světem prohnal Světový den Emoji. Tuto zvláštní událost slavil nejen zmiňovaný Facebook, ale také i Apple, který se rozhodl rozšířit svou stálou nabídku postaviček o nové ikony, jež mohou vlastníci iPhonů a dalších podobných zařízení využívat.

Kdy se nových Emoji dočkáme?

Podle aktuálních informací by noví Emoji měli přijít do zařízení iOS už letos, a to konkrétně v rámci vydání Unicode 11. Přesný datum zatím nebyl uveden, ale lze předpokládat, že se vše ukáže světu do několika měsíců.

Jak budou noví Emoji vypadat?

Člověk si říká, že už současná nabídka Emoji je opravdu bohatá a že už nemohou být vymyšleni žádní noví smajlíci. Jenže opak je pravdou. Vymyslelo se jich rovnou sedmdesát, mezi nimi najdeme například klokany, pávy, papoušky či humry. Nově také přibydou postavičky s červenými vousy, s šedivými vlasy, s kudrnatými vlasy nebo chladné tváře, party tváře nebo nalíčené tváře, což se zatím postrádá.

Samozřejmě nebude chybět ani poptávaný amulet oka nebo symbol nekonečna, přibydou i nové druhy ovoce, jako je mango. Z jídla nebude chybět ani salát, dort nebo případně cupcake.

Jak jsme zvyklí, nové Emoji bude opět nadčasové a podle předpokladů by měli být i velmi využívaní hned ze začátku. Kompletní seznam nových Emoji lze najít na webové stránce Emojipedia.

About Redakce

Browse Archived Articles by Redakce