Facebook zruší chat na Facebooku, nahradí ho Messenger

Categories: Ze světa // Tags: , .

Dub 9, 2015 // By:Lenka Vahova // No Comment

Když Apple před necelým rokem oddělil na iPadech Facebook aplikaci od chatu, vzneslo to vlnu kritiky na Facebook a jejich aplikaci Messenger. I já sám zastávám starý způsob, kdy se všechno nacházelo v jedné aplikaci a pro odepsání jsem nemusel přepínat aplikaci.

Po roce se však tato vlna ustálila a lidé si zvykli. A tak se Facebook rozhodl pro další riskantní krok. Na poslední konferenci Facebooku jsme se totiž dozvěděli, že se ve firmě nyní velmi soustředí na vývoj jejich chatovací platformy Messenger, ze kterého hodlají udělat samostatnou silnou platformu. A nyní přichází ten zlomový moment, kdy Facebook spustil službu Messenger odděleně na webové adrese Messenger.com.

Zda Facebook zruší chat zatím není jisté

Chat na Facebooku však prozatím zůstává. Přístup k webovému Messengeru však zatím nemají všichni. Nastavení webového messengeru je prozatím velmi chudé, avšak mělo by nabídnout možnost zobrazení notifikace o příchozí zprávě na desktopu. To, že Facebook úplně zruší chat na Facebooku zatím není jisté, ale vzhledem k oddělování v minulosti můžeme předpokládat, že je jen otázkou času, kdy se Facebook stane pouze sociální sítí pro sdílení obsahu běž možnosti chatu.

About Lenka Vahova

Browse Archived Articles by Lenka Vahova